Pátý ročník SCIF IT akademie je tady
Chcete posunout své znalosti v IT? Zapojte se do našeho ročního programu pro nadšence, které baví svět open-source technologií. Během jednoho roku vás naučíme pracovat s nástroji, jako jsou OpenStack, Kubernetes, Ansible, Linux nebo Python a mnoho dalších. Rovnou od profíků tak získáte zkušenosti se správou cloudové infrastruktury, automatizací i monitorováním systémů.
- Proč do toho jít?
Ve SCIF IT akademii skvěle nastartujete kariéru v IT. Budete pracovat sice v malém kolektivu, ale za to na velkých věcech. Skvělá příležitost podílet se na projektech velkého měřítka s dopadem pro mnoho lidí. SCIF je totiž základem pro běh našich služeb v Seznamu.
- Jak se registrovat?
Stačí se přihlásit přes inzerát do 16. května 2025. Kolegyně Tereza vám pošle krátký dotazník, ale nebojte, žádné sci-fi otázky na vás čekat nebudou. Vybraným zájemcům poté pošleme pozvánku na plánované informační setkání. To proběhne 20. května od 15:00 na adrese Radlická 15, Praha 5.
Co je vlastně SCIF?
Seznam Compute Infrastructure je náš vlastní cloud, na kterém běží všechny služby Seznamu – od Vyhledávání až po Email. Pro práci využíváme open-source technologie, máme 3 datacentra, více než 12 000 serverů, stovky databázových clusterů a přes 60 PB dat.
- Co se na setkání dozvíte?
Na setkání si popovídáme o tom, proč Seznam vyvíjí vlastní infrastrukturu od hardwaru přes datová centra až po privátní cloudové služby. Probereme nejen to, jak některé služby stavíme a rozvíjíme, ale i pro koho je vyvíjíme a jak jednotlivé týmy Seznamu SCIF využívají k provozu svých služeb (např. Mapy.com, Vyhledávání, Homepage). V druhé části setkání se podíváme na roční program akademie, kdy se o zkušenosti podělí přímo naši kolegové, kteří projektem sami prošli.
- Co říká jeden z absolventů?
„Do IT jsem byl opravdu zapálený, ale neměl jsem moc praxe. Narazil jsem na SCIF IT akademii a ukázalo se, že je to místo mých snů. A to díky neformálnímu a zároveň profesionálnímu prostředí, kde zkušení admini a vývojáři poutavě předávají znalosti a zkušenosti, a to nejen v Linuxu, sítích a virtuálních strojích, ale třeba i v Pythonu, Ansible, Kubernetes, databázích, CI a CD nástrojích. Vlastně skoro v čemkoliv. Každý si tady něco najde, tak bych se to nebál zkusit,“ hodnotí SCIF akademii Roman Dvorovoy.