31. 3. 2008

Soutěž Najdi, co neznáš! skončila, vítězům z Jablonecka gratulujeme :-)

Skoro 3 měsíce se na druhých stupních ZŠ a víceletých gymnázií soutěžilo o počítačovou učebnu. Správné hledání ve fulltextu Seznamu přineslo výhru žákům deváté třídy ZŠ Desná na Jablonecku.

Soutěž Najdi, co neznáš! vyhlašuje Seznam pravidelně už třetím rokem. Jejím úkolem je přivést žáky druhých stupňů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií zábavnou formou k práci s internetem, zejména fulltextem. S pomocí vyhledávače odpovídají celé třídy na otázky z různých oblastí společenských i exaktních věd.

 

Ceny všem, učebna pro vítěze

Soutěž začala přesně 14. ledna 2008. Postupně se do ní přihlásilo celkem  3 477 třídních týmů z celé České republiky. Do finále s plným počtem bodů došlo 262 týmů, z nichž poté vzešel i vítěz celé soutěže.


Tím se stal tým Alberti z 9.A základní školy Desná v Jizerských horách.


Tato třída tedy pro svou školu získává kompletní počítačovou učebnu v hodnotě 300 000 korun od firmy GoGEN.

Během soutěže se pravidelně vyhodnocovala dílčí kola  a ti, kteří zadané otázky řešili úspěšně, získávali drobné ceny.  Trička, propisky, PC myši a další předměty s logem Seznamu povzbuzovaly žáky do dalších týdnů soutěžního maratónu.

Otázky a odpovědi

Vědomostní soutěž nabídla žákům otázky z mnoha oborů: historie, literatury, zeměpisu, přírodních věd, kultury, sportu i ze všeobecného přehledu.  Celková statistika zastoupených oborů vypadala takto:

historie : 13

přírodní vědy : 15

kultura : 15

zeměpis : 14

literatura : 14

všeobecný přehled : 15

sport : 14


Kdo se účastnil i minulých ročníků soutěže ví, že najít správné odpovědi vyžaduje přesnost v zadání klíčového slova i správnou orientaci v množství výsledků. Také v minulém ročníku soutěže to nejlépe zvládli žáci deváté třídy.

Letošním vítězům – třídě Alberti z 9.A – Seznam upřímně gratuluje a těší se na osobní setkání v polovině dubna, kdy jim bude moci předat vybojovanou počítačovou učebnu. Velký dík zároveň patří sponzorům projektu: společnostem  GoGEN, Disney DVD a Eleven, nakladatelství Albatros, Nadaci Naše dítě a časopisu Počítač pro každého.