POTŘEBUJETE NAJÍT KEMP V ÚŠTĚKU NEBO LÉKÁRNU V BOHUŠOVICÍCH? ZKUSTE NOVÉ MAPY.CZ

3. července 2003

Praha, 3. července 2003 – Server Mapy.cz z rodiny služeb portálu Seznam.cz prošel výraznou změnou a v současnosti nabízí nejen jednoduché a přesné hledání v podrobné mapě České republiky, ale také řadu praktických informací o jednotlivých objektech

Hlavním přínosem nové verze serveru Mapy.cz je několikanásobné zvýšení funkčnosti vyhledávání a zdokonalení uživatelského rozhraní. Uživatelé mají nyní k dispozici plnohodnotné fulltextové vyhledávání, takže po zadání dotazu systém prohledává v databázích obcí, ulic, konkrétních adresních bodů, restaurací, ubytování, památek, kin, kulturních zařízení, jeskyní, rozhleden, apod. Stejně tak jsou prohledány i popisky k jednotlivým objektům.

V praxi to znamená, že pokud chce uživatel najít kino, které se nachází v ulici Hlavní v Praze 4, stačí do vyhledávacího okénka zadat Hlavní Praha 4 a ve výsledku vyhledávání v kategorii Kina je k dispozici odkaz na kino Edison spolu s přesnou adresou a telefonním číslem. Po kliknutí na odkaz se daný objekt zobrazí v mapě. Odkazy na objekty v různých kategoriích obsahují praktické informace různé povahy, ať se jedná o restaurace, hotely, servisy, lékárny, bankomaty, pošty, banky, památky, divadla, kina nebo například kempy a sportoviště, která jsou hojně využívána zvláště v současné době.

“Tyto informace se však také zobrazí, když přímo v mapě ukážete myší na požadovaný objekt,” doplňuje Ivo Lukačovič, předseda představenstva Seznam.cz, a.s. “Pokud tedy potřebujete získat kontakt na určitý objekt a znáte alespoň jeho přibližnou polohu, není nic jednoduššího než objekt nalézt na mapě a najet na něj ukazatelem myši. V detailu objektu může být zobrazen telefon, email, www stránky, otevírací doba, provozní detaily, atd.”

Server Mapy.cz nezklame ani při hledání konkrétního místa. Stačí zadat adresu, například Benešova 26 Jihlava a výsledkem je mapa s vyznačeným adresním bodem.

 

Ojedinělé řešení mapového serveru pro portál Seznam.cz vytvořila firma PJsoft. Její jednatel, Ing. Jiří Hlavatý, MBA, komentoval aplikaci slovy: “Při vývoji a zpracování aplikace pro server Mapy.cz jsme dbali na to, aby celé řešení přineslo uživatelům co největší přidanou hodnotu. Věřím, že se nám to nakonec podařilo, protože mapy na portále Seznam.cz nabízejí nejkvalitnější výstup, který je v současnosti možné získat.”

Sdílet na sítích