CHYSTÁTE SE NA HORY? NAPLÁNUJTE SI CESTU S NOVÝM PLÁNOVAČEM TRAS NA WWW.MAPY.CZ A BUDETE MÍT KLID

19. listopadu 2003

Praha, 19. listopadu 2003 – Nejnavštěvovanější český mapový server Mapy.cz byl rozšířen o další praktickou službu – podrobný plánovač tras.

Server Mapy.cz využívá týdně přes 100 000 lidí a již se stal praktickým pomocníkem v každodenním životě. Uživatelům internetu totiž umožňuje vyhledat adresy i jednotlivé objekty (např. restaurace, kulturní zařízení, banky, autoservisy, zastávky hromadné dopravy, atd.), u nichž jsou navíc k dispozici praktické údaje jako otvírací doba, adresa, telefonní číslo, www stránky, apod.

Součástí serveru Mapy.cz je nyní i plánovač tras, další praktická služba, kterou ocení především řidiči. Nový plánovač tras byl vyvinut tak, aby plně využil předností stávajícího mapového serveru Mapy.cz a uživateli okamžitě nabídl nejrychlejší nebo nejkratší možnou trasu mezi dvěma zadanými místy. K vyhledání optimální trasy stačí zadat výchozí a cílovou obec, avšak systém umožňuje i zadání konkrétních adres, takže výsledkem je přesná trasa, která usnadňuje orientaci například v neznámých městech. Podle potřeby je možné též zadat průjezdnou obec. Dále si uživatel může zvolit, zda chce vyhledat nejkratší či nejrychlejší trasu, popřípadě to, jestli má systém ignorovat jednosměrné ulice a zákazy odbočení, které by při plánování jinak respektoval.

Výsledkem je mapa znázorňující celou naplánovanou trasu a dále podrobný itinerář s jednotlivými úseky trasy. Součástí každé položky itineráře je údaj o kilometráži daného úseku, dále název a označení použité komunikace, instrukce o odbočkách a časový plán projetí úseku. Každá položka itineráře je navíc aktivní, takže po kliknutí na ni se zvolený úsek zobrazí zvětšený na mapě. Tímto způsobem je možné získat detailní informace potřebné pro projetí rizikových úseků a také zjistit praktické údaje o objektech podél trasy, např. otvírací dobu restaurací, informace o benzínových čerpadlech nebo ubytovacích zařízeních.

“Díky tomu, že náš systém umožňuje zadat konkrétní výchozí i cílovou adresu, je plánovač tras ideálním pomocníkem nejen při plánování dlouhých cest, ale též pro získání optimální trasy v rámci velkých měst, zvláště v Praze,” upřesňuje Ivo Lukačovič, předseda představenstva Seznam.cz, a.s.

 

Aplikace Plánovač tras, stejně tak jako Mapy.cz, je dílem týmu společnosti PJsoft. Její jednatel, Ing. Jiří Hlavatý, MBA, komentoval aplikaci slovy: “Při návrhu a zpracování plánovače tras jsme dbali na to, aby finální řešení uživatelům poskytlo ucelené i detailní informace. Věřím, že díky kvalitě zpracování, rychlosti odezvy a zvolené kombinaci praktických funkcí je naše řešení ojedinělé nejen v rámci českého internetu.”

Plánovač tras na www.mapy.cz

Sdílet na sítích