ESET SOFTWARE SPOL. S R. O. ZAJIŠŤUJE ANTIVIROVOU OCHRANU SCHRÁNEK SEZNAM EMAIL

13. února 2004

Praha, 12. února 2004 – Řešení antivirové ochrany společnosti Eset software spol. s r. o. zvítězilo ve výběrovém řízení, které v listopadu loňského roku vypsala společnost Seznam.cz, a. s.

Výběrové řízení mělo za cíl najít vhodného partnera pro zajištění plnohodnotné antivirové ochrany emailových schránek služby Seznam Email. Hlavními kritérii hodnocení bylo zaručení maximální a stabilní antivirové ochrany při zachování plynulého provozu nejrozsáhlejší freemailové služby u nás. Podmínkou bylo též zajištění neustále aktuální virové databáze. Vítězným řešením, které vyhovuje těmto náročným požadavkům, se stal antivirový systém NOD32, jenž vyvinula a provozuje slovenská společnost Eset, s. r. o.

Antivirová ochrana se stala integrovanou součástí všech schránek služby Seznam Email a uživatelům je poskytována automaticky zdarma. Antivirový systém NOD32 prověřuje všechny příchozí zprávy před doručením do schránek. U zpráv, ve kterých je neléčitelný virus (většina tzv. červů), je virus smazán a uživateli je do zvláštní složky “Spam a viry” doručen zbytek zprávy s informací o tom, který virus zpráva obsahovala a že byl tento virus smazán. U zpráv, které obsahují léčitelné viry (zahrnují i časté makro viry, které se skrývají v přílohách .doc a .xls), je příloha vyléčena a email je doručen do schránky spolu s informací, že obsahoval virus, který byl úspěšně vyléčen.

“Nasazení antivirového systému NOD32 společností Seznam.cz, a.s. je potvrzením kvalit našeho produktu. Výrazně vyšší rychlost než konkurence a bezchybná detekce virů. To byly hlavní příčiny úspěchu ve výběrovém řízení, kde NOD32 čelil silné konkurenci,” řekl Juraj Ferenc, ředitel společnosti, Eset software spol. s r.o.“

"Seznam Email registruje víc než 3 miliony schránek a je nejpoužívanějším emailem zdarma v České republice,” řekl Ivo Lukačovič, předseda představenstva, Seznam.cz, a. s. “Každou hodinu registrujeme přes 200.000 příchozích zpráv a při výběru antivirového řešení bylo pro nás prioritou, aby uživatelé dostávali poštu do svých schránek bez virů a okamžitě. Firma Eset software spol. s r.o. tyto podmínky splňuje nejlépe, protože nabízí nejlepší řešení na trhu.”

Sdílet na sítích