17. 6. 2004

Seznam.cz má nový server věnovaný financím

Praha, 17. června 2004 – Sfinance.cz je název serveru, který vychází vstříc všem, kteří se potřebují poradit nebo se prakticky informovat o tom, jak například získat úvěr nebo naopak naložit se svými penězi.

 

Doby, kdy bylo možno peníze ukládat pouze do několika málo peněžních ústavů, jsou nenávratně pryč. Na trhu je nepřeberné množství finančních subjektů, které nabízejí jak úvěry, tak možnost spoření, pojištění nebo investic. Průvodcem po často nepřehledném světě financí by měl být nový server Sfinance.cz, který vznikl ve spolupráci společností Seznam.cz, a.s. a Finance.eu, a.s., provozovatelem serveru Finance.CZ.

Po zadání adresy www.sfinance.cz se uživatel dostane do přehledně řazených sekcí věnovaných bankovnictví, penzím, leasingům, úvěrům a půjčkám, stejně jako investování, bydlení, pojištění a daním. Zájemce se dozví, jak funguje leasing, jak si vypočítat daně nebo si může zadat údaje do hypotéčního kalkulátoru, který mu vypočítá výši měsíční splátky. Na serveru jsou přehledně k dispozici i odkazy na příslušné zákony a webové stránky jednotlivých finančních institucí. Kromě toho je tu řada článků, ve kterých se můžete dozvědět, co dělat, když se vám ztratí peníze z účtu nebo když vám bankomat “spolkne” platební kartu. Cílem Sfinancí.cz je to, co je zároveň odlišuje od ostatních finančních serverů. Tedy snaha o poskytnutí praktických informací pro řešení problémů z oblasti financí, se kterými se dnes setkává každý občan. Tomáš Búřil, manager projektu Sfinance.cz dodává: “Chtěli jsme uživatelům nabídnout svět financí na jednom místě a hlavně populární a přehlednou formou.”

Předností serveru je také velmi přehledně zpracovaná sekce online prodeje finančních produktů. “Je možné na jednom místě vše nejen srovnat a z domova také pohodlně zakoupit”, říká výkonný ředitel společnosti Finance.EU, a.s. Pavel Manhalter.

Sfinance.cz jsou součástí nejnavštěvovanějšího českého portálu Seznam.cz  a proto mají šanci stát se jedním z nejnavštěvovanějších finančních serverů v ČR. Seznam.cz v květnu 2004 navštívilo v květnu 2,8 milionu unikátních uživatelů.