Emailové schránky Seznamu poškozené výpadkem elektřiny v TTC Teleport jsou obnoveny

14. července 2006

Praha, 14.7.06 – Výpadek elektřiny v serverovně Seznamu, kterou provozuje firma TTC Teleport, poškodil v úterý 4. července 2006 zhruba 200 tisíc emailových schránek Seznamu. Nyní jsou ze zálohy obnoveny a většina dat se uživatelům vrátila zpět.

Mezi chybějícími daty jsou adresáře, které se nepodařilo Seznamu obnovit. Na tuto skutečnost portál upozornil hned v začátku opravy. Vzhledem k tomu, že veškerá došlá i odeslaná pošta zachována byla, mohou uživatelé postupně znovu vytvářet další složky včetně adresářů. Emailová schránka funguje bez omezení.


Pokud by někde problémy s emailovou schránkou přece jen přetrvávaly, mohou se uživatelé obrátit přímo na technickou podporu Seznamu (tel. 234 694 440), a data budou obnovena ručně.


Podobný výpadek elektřiny nezaznamenal portál Seznam za posledních 5 let a ani na emailové službě nedošlo v  historii Seznamu k podobné události. Podle informací Seznamu se společnost TTC Teleport rozhodla k okamžité investici cca18 milionů korun na posílení záloh energie tak, aby se podobná situace už nemohla opakovat.

Sdílet na sítích