6. 3. 2008

Také český internet prošel Peklem

Peklo s Landou se dotklo nejen protagonistů a dvou stovek tisíc diváků denně, ale také technologického centra českého internetu NIXu. V pondělí 3.března při premiéře závěrečného souboje v Pekle překonalo provozní rekord v objemu přenesených dat.

Kolem půl deváté večer byla v českém peeringovém centru NIX, které propojuje české poskytovatele  internetového obsahu, naměřena špička v přenosu dat. Jejich objem vystoupal na úroveň 38,4 Gb/s, z toho zhruba 5 Gb/s činil provoz generovaný uživateli Streamu při sledování Pekla s Landou.


Peklo s Landou tedy vygenerovalo zhruba 13% objemu přenesených dat přes NIX. Špička provozu trvala dvě hodiny, protože poslední díl měl délku 40 minut a současně v jeden okamžik ho sledovalo přes 13 tisíc diváků. Za celý večer pořad shlédlo přes 80 000 diváků a další tisíce každou hodinou přibývají.


Vysoké objemy dat (videí) tekly také v sítích, v nichž má Stream umístěny svoje technologie pro distribuční síť, přičemž velmi dobře obstála infrastruktura UPC Czech Republic. Ani její zákazníci si Peklo nenechali ujít a ve špičce si vyžádali téměř poloviční objem dat  českého NIXu.


Peklo s Landou je zaměřeno na mladé diváky a tak byl další vysoký provoz zaznamenán z univerzitních sítí. Tady objem přenosu dat  přesáhl ve špičce  0,4Gb/s


Peklo s Landou ukázalo, že český internet je na masové používání internetového videa připraven a že významně záleží už jen na kvalitě technologie, kterou jednotliví internetoví poskytovatelé používají.


Při průměrné sledovanosti přes 250 000 diváků na jeden díl byla life show Peklo s Landou vskutku masovou zábavou,  návštěvností již nepříliš vzdálenou klasickým televizním formátům.


Oblíbenost Pekla s Landou ještě podtrhlo víkendové vítězství v anketě o nejlepší reality show roku 2007, pořádané několika internetovými servery na adrese reality-show.panacek.com. Peklo zvítězilo na celé čáře o několik koňských délek a to i před svými konkurenty z klasických televizních stanic.

„Pro ty diváky, kteří se s Peklem ještě nechtějí rozloučit, připravujeme ještě dva další díly, které ukážou detaily z kuchyně pořadu“, slibuje výkonný producent Pekla s Landou Daniel Netušil. Uvedeny budou v týdenních intervalech.