Seznam.cz Rally Team vstupuje do své druhé sezóny

25. března 2009

Seznam.cz Rally Team vstoupí na Valašské rally do své druhé soutěžní sezóny. Podobně jako minulý rok budou sestavu pro podniky MMČR tvořit posádky Sláva Ducháček – Petr Dufek a Karel Trněný – Václav Pritzl.

Obě posádky budou startovat s osvědčenými vozy Mitsubishi Lancer EVO IX.

 

Do úvodní soutěže letošní sezóny vstupuje Seznam.cz Rally Team, podporovaný partnery TOMKET s.r.o. a Aukro s.r.o., se stejnou jezdeckou sestavou, jako v minulém roce. Za volanty vyzkoušených spolehlivých a rychlých vozů Mitsubishi Lancer EVO IX opět usednou Sláva Ducháček a Karel Trněný. Na sedadlech spolujezdců je doplní tradiční zkušení „mitfárové“ Petr Dufek a Václav Pritzl.


Sláva s Petrem si na Valašce minulý rok odbyli svou premiéru ve dvoudenních soutěžích. V průběhu sezóny se pak věnovali hlavně rallysprintům, kde se stali jedinou posádkou bodující ve všech devíti soutěžích a vybojovali konečné osmé místo. Letos mají v plánu starty v mezinárodním šampionátu a na Slávovi bude navíc opět ležet hlavní tíha technické přípravy obou týmových vozů Mitsubishi Lancer EVO IX.

„Minulý rok byl pro nás hlavně poznávací. Přešli jsme na nová auta a na každé soutěži jsme se učili, jak ho správně nastavit, jaká pneu jsou nejlepší a jak s autem zacházet. Naše síla byla a věřím, že i letos bude, ve spolehlivosti. Máme ale ještě rezervy ve využití všech schopností auta, proto volíme dvoudenní soutěže, kde díky délce hraje spolehlivost větší roli. Letos bychom už chtěli i více závodit a mým cílem je dojíždět v první desítce. To ale neplatí pro Valašku. V konkurenci, jaká nás tam čeká, budu považovat za velký úspěch jakýkoli zisk bodovaného umístění. Od Pražského sprintu jsem v autě neseděl a první test nás čeká až tento týden. Velkou otázkou bude i počasí na Valašsku. Předpovědi nevylučují ani sníh. Nevadil by mi, ale dal bych přednost souvislé vrstvě, před střídáním povrchů,“ řekl Sláva, který se již po měsících strávených v dílně těší za soutěžní volant a pěkné svezení.


Karel Trněný si během nedávné dovolené užíval čtyřkolové Daihatsu, ale to se se špičkovým Lancerem nedá srovnávat, takže i on se na Valašsko těší. Zimní přestávku věnoval jednak přípravě, ale i firemním záležitostem, které by jinak musel řešit v průběhu sezóny na úkor závodních starostí. Absolvoval i operaci očí a tak  se nemůže dočkat nočních erzet, kde dosud kvůli brýlím cítil nevýhodu oproti svým soupeřům.

„Jsem rád, že Seznam.cz Rally Team opět projevil zájem o spolupráci. Domluvili jsme se na celé sezoně. Letos se chci závodění věnovat naplno, bez dlouhých přestávek, jako minulý rok. Na loňské Šumavě a na Barumce, jsme se docela dobře svezli, tak bychom to rádi letos zopakovali v celé sezoně. Co se konkurence týče, bude to letos docela mazec. A cíle? Aby nás to zase všechno bavilo…“ dodal Karel, který je i v letošním roce zařazen mezi držitele priority ASN.


Organizační zabezpečení Seznam.cz Rally Teamu má opět na starosti manažer Radek Majer. Ani on během zimy nezahálel. „V minulém roce se nám podařilo vytvořit zcela nový tým s fungujícím technickým zázemím a slušným finančním zabezpečením. Pro letošní sezonu máme i díky novým týmovým partnerům po technické, finanční i jezdecké stránce kompletně zajištěny starty v MMČR i MČR. V současnosti probíhají jednání s jezdci o startech v rallysprintech. I zde bychom rádi nasazovali obě naše auta. O jezdeckém obsazení zatím jednáme a mohu jen prozradit, že bychom rádi promlouvali do pořadí na příčkách nejvyšších. Všichni se již těšíme na první ostrý start nové sezony a věříme, že se nám podaří navázat na loňské výsledky a posunout ty letošní ještě o kousek výš.“

Sdílet na sítích