Seznam.cz představuje mobilní mapy, které pracují s aktuální polohou

29. prosince 2010

Česká portálová jednička Seznam.cz přichází s novou mobilní aplikací, která usnadní orientaci i přístup k informacím, které zrovna hledáte. Aplikace Mapy.cz, která je nyní k dispozici pro iPhone, ukazuje body zájmu na základě vaší aktuální polohy.

Nová aplikace umožňuje propojení mapových podkladů s databází Firmy.cz, a to na základě aktuální polohy uživatele. Nejbližší restaurace, bankomaty, úřady aj. je tak možné zobrazit i s kompletními informacemi z firemního zápisu. Tato novinka je zatím dostupná pouze pro iPhone. Pro všechny ostatní typy mobilních telefonů jsou stále k dispozici stávající mobilní mapy, které znáte z m.mapy.cz.

„Vydáním aplikace jsme neskončili,“ říká Lukáš Pulda, produkt manažer Seznam.cz. „Chceme reagovat na podněty našich uživatelů a na základě jejich zpětné vazby aplikaci dále vylepšovat. Zároveň ji chceme postupně rozšiřovat o další funkce a pracovat na ještě kvalitnějším vyhledávání,“ dodává.

Mapy.cz pro iPhone jsou nyní k dispozici ke stažení v Appstore. V nejbližší době představí Seznam.cz aplikaci také pro dotykový Symbian a do půl roku bude verze pro Android.

Aplikace Mapy.cz využívá plnohodnotné mapové podklady, které znáte z www.mapy.cz. Pro mobilní telefony jsou tak nyní k dispozici všechny aktuální mapové vrstvy – základní, letecká, turistická i historická. Například využitím cyklotras či turistických značek může být nyní díky lokalizaci nová aplikace praktickým pomocníkem na cestách.

Mapy.cz pro iPhone - screenshot

Sdílet na sítích