Mapy.cz nově nabízí šikmé snímky

15. prosince 2011

Mapy.cz si pro své uživatele připravily doslova šikmý Vánoční dárek. Celkem 140 českých měst bylo nafoceno šikmým pohledem ze všech 4 stran. Nově tak uživatelé mohou kromě střech vidět například i fasády domů, nebo jejich vchody.

Šikmé snímky tak všem usnadní hledání té správné cesty a orientaci v neznámém prostředí.

U všech velkých měst (další budou postupně přibývat), se uživatelé postupným přibližováním letecké mapy dostanou až na šikmé snímky. Tím to ovšem možnost putování a zkoušení hledání nové perspektivy nekončí. Vybraný objekt si lze pomocí navigačních šipek prohlédnout ze všech 4 stran. Pro rychlejší přístup k šikmým snímkům pomůže ikona modrého ptáka, kterou najdete pod nástrojem pro přibližování v mapě. Díky této ikoně se u všech 140 měst velice rychle dostanete k detailnímu zobrazení vybraného místa.

Symbol modrého ptáka je možné také najít u zobrazení detailu adresy, ulice či firmy. Například v případě konkrétní adresy, nebo u sídla firmy se jedním kliknutím na ikonu přenesete k šikmému zobrazení. Šikmý snímek se v těchto případech rovnou natočí tak, aby bylo vidět průčelí budovy, respektive příslušný vchod. Vy tak okamžitě budete vědět, jak vypadá vaše destinace z ulice.


Adam

Sdílet na sítích