Mobil, nebo počítač? Co vítězí u seznamáckých služeb?

17. května 2012

Seznam.cz připravil v pořadí již druhou infografiku. Nyní porovnává využívání některých služeb Seznam.cz v klasické a mobilní verzi během průměrného pracovního dne a týdne.

Mezi operačními systémy vládne v ČR u klasických počítačů Windows, mezi telefony zatím stále dominuje Android. Ale pokud se podíváme na samotné mobilní přístroje, ze kterých lidé na webu brouzdají, vede iPhone (generuje 11 % zobrazení mobilních služeb Seznam.cz).

Liší se nějak přístupy na služby Seznam.cz z mobilu od klasického webu?

Služby, jako je domovská stránka Seznam.cz a Email.cz, používají uživatelé téměř celý den, a to jak v mobilu, tak na počítači. Nebude asi překvapením, že weby, kam lidé chodí za zábavou (Lidé.cz a Stream.cz), jsou navštěvovány především v odpoledních a večerních hodinách. Zajímavé však je, že přístupy z mobilů i klasického PC mají podobné trendy. Naopak rozdílně lidé hledají na službě Mapy.cz. V telefonu používají mapy uživatelé především v pátek a během víkendu. Na klasickém webu je ale používají hlavně v pondělí, zřejmě když plánují následující víkend.

Zpravodajství (Novinky.cz) Češi na mobilu i počítači zapínají během celého dne, největší růst je ráno – jsme zvyklí si před prací zjistit, co se děje, a po obědě se ujistit, že jsme za dopoledne o nic zajímavého nepřišli. Lifestylové zpravodajství vyhledáváme, pravděpodobně jako oddech, v práci – jak jinak si vysvětlit ten velký rozdíl mezi mobilními a klasickými zobrazeními v pracovní době? A sportovní zpravodajství je a vždy bude specifické. Využívání služby Sport.cz velice úzce závisí na konání sportovních událostí, což je vidět i na grafu.

Michal BuzekMartin PeckaLukáš Pikouš
Michal, Martin a Lukáš

Sdílet na sítích