Seznamácký slovník nový a připravený k použití

31. května 2012

Slovník na Seznam.cz prodělal za poslední čtvrt rok několik důležitých úprav, na kterých jste se mohli prostřednictvím veřejné bety podílet i vy. A co se všechno změnilo? Třeba ve výpisu přibyla slovní spojení, která si uživatelé velice žádali.

Po více jak třech měsících testování mohou uživatelé na http://slovnik.seznam.cz/ najít novou grafickou podobu. Podstatně rozšířená byla také databáze slov. Nyní má Seznam.cz Slovník dvakrát více slov v italském slovníku a o 20 % více i u ostatních jazyků.

„Hledači“ slovíček si budou moci nyní vybrat mezi dvěma grafickými rozloženími: Základní fráze a Pokročilá gramatika. Záložka Základní fráze slouží uživatelům k rychlé orientaci a nalezení toho nejrelevantnějšího překladu. Naopak záložka Pokročilá gramatika přinese detailní informace o hledaném slově, jako jsou například předložky pojící se se slovem nebo časování a skloňování slov. To uživatelé ocení například při psaní dopisu v cizím jazyce.

Pří vývoji této verze jsme vyzkoušeli několik konceptů – od toho nejjednoduššího slovníku s několika málo překlady až po složitější varianty. Finální varianta, která se nejvíce osvědčila, spojuje výhody snadné a rychlé orientace s komplexním rozsahem.

Alexander Semerenko
Saša

Sdílet na sítích