Seznam.cz se přestěhoval do nových moderních prostor

14. září 2012

Sedmipodlažní Palác Křižík 2 se stal novým domovem pro více téměř 500 Seznamáků. Seznam.cz se přestěhoval do nové budovy splňující nároky na moderní a ekologickou stavbu, která zároveň zaměstnancům přináší komfortní pracoviště.

Od září 2012 sídlí Seznam.cz ve zbrusu nové moderní a ekologické budově Palác Křižík 2, která plně odpovídá postavení firmy jako jedničky českého internetového trhu. Každé z pater je rozděleno na dva open-space prostory o rozloze 600, respektive 300 m2. Zaměstnanci zde mají k dispozici nadstandardní pracovní prostředí, dvě slunné zatravněné střešní terasy ideální pro letní grilování či práci na notebooku v relaxujícím prostředí, vlastní posilovnu, a dokonce i horolezeckou stěnu s 900 úchyty. Relaxovat však budou moci i u stolního fotbálku, šachových stolků či na lehátkových fatboyích. Samozřejmostí je dostatek parkovacích míst.

V budově se skrývá celkem 116 schodů a neuvěřitelných 67 kilometrů kabelů. V každém nadzemním patře pak jsou připraveny vždy tři kuchyňky a dvě až čtyři zasedací místnosti. Většina zasedacích místností, a to celkem jedenáct, je situována do přízemí, kde budou přijímány hlavně externí návštěvy. V podzemí budovy se pak nalézá serverovna s celkem 26 racky.

Michal Feix, výkonný ředitel Seznam.cz, který ještě v pozici provozního ředitele stál v roce 2010 u nápadu na přestěhování, říká: „Když jsme v roce 2010 přemýšleli o stěhování, zvažovali jsme ještě jako alternativy lokality na Budějovické nebo třeba na Žižkově. Nakonec zvítězil Anděl. Je to dobrá a osvědčená adresa, která si nás získala svou dostupností a možnostmi pro zaměstnance v kombinaci s dobrou cenou a širokou škálou úprav na míru, které jsme mohli do projektu naší současné nové budovy zapracovat.

Výstavba Paláce Křižík 2 byla zahájena 15. listopadu 2010 a po dobu dvou let se na její stavbě podílelo v průměru na 350 lidí denně. Budova splňuje nejnovější ekologické standardy užívané v architektuře – využívá energie z tepelných vrtů primárně pro chlazení budovy, nebo již zmiňovanou zatravněnou střechu s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi chránící také proti hluku a nečistotám. Celá budova je přitom řízená digitálně pomocí dotykových obrazovek, pomocí kterých lze ovládat klimatizaci, žaluzie, intenzitu osvětlení nebo v zimním období nastavit topení. Vše lze přitom ovládat pro každý úsek zvlášť tak, aby byly zachovány osobní preference jednotlivých skupin zaměstnanců. Standardně však vše řídí automatika, která optimalizuje využití přírodního světla a tepla a minimalizuje tak provozní náklady a karbonovou stopu budovy. Tu snižují i sami zaměstnanci, kteří mají v celé budově k dispozici koše na tříděný odpad. Firma také eliminuje využívání PET lahví a zaměstnancům nabízí zdarma vodu prostřednictvím několika fontánek, které jsou umístěny na každém patře.

Palác Křižík 2 se nachází v Radlické ulici číslo 10, jen pár desítek metrů od původního sídla Seznam.cz v Paláci Křižík 1. Na rozdíl od něj je nová budova vyhrazena výlučně pro potřeby zaměstnanců Seznam.cz. Těch se do budovy nastěhovalo téměř 500 s tím, že budova je jich schopna pojmout ještě další zhruba stovku. Nová budova je určena zejména pro technické pracovníky, vývojáře, školící pracovníky, marketing a vedení společnosti. Část zaměstnanců obchodního oddělení zůstává na svých původních pracovních místech, která se jim také upraví, aby splňovala nároky na pohodlnou práci. Na svém místě zůstává i firemní školka, která se nachází v nedaleké ulici U Nikolajky.

Vlastimil Pečínka, technický ředitel, který měl finální stěhování ve svých kompetencích, k němu řekl: „Při tomto stěhování společnosti Seznam.cz jsme dosáhli hned dvou našich historických nej: Stěhoval se největší počet zaměstnanců (500) na nejkratší vzdálenost.

Irena Zatloukalová,
tisková mluvčí

Fotografie PKII od fotografa Pavla Šinágla:


soukromá terasa nejvyšších ředitelů


Relax zóna


Stěna


Recepce


Schodiště


OpenSpace

Fotografie budovy od Miro Taláška, šéfa vývoje služby Mapy.cz a fotografa:


u recepce


prosklené lávky II


prosklené lávky mezi budovami


odpočinková terasamodrý open space

Sdílet na sítích