Seznam.cz chce pomoci vzniku databáze českých startupů

26. února 2013

Seznam.cz se rozhodl pomoci vytvořit databázi českých začínajících podnikatelů. Údaje o českých startupech bude shromažďovat ve službě Firmy.cz, aby se v nich dalo dále hledat a údaje využívat například pro společnou spolupráci.

Seznam.cz se již druhým rokem intenzivněji věnuje české startupové scéně. Letos se rozhodl investičně vstoupit do běhu akcelerátoru StartupYard. Chce se ale české startupové scéně věnovat i více. Díky podpoře projektu Startup Camp se zrodil nápad sesbírat informace o firmách, které o své místo na slunci musí ještě bojovat. Mohou vyplnit krátký formulář na http://napoveda.seznam.cz/cz/firmy/projekt-ceske-startupy-a-seznam.cz/, a údaje o nich se propíší do katalogu Firmy.cz. Cílem tohoto projektu je nabídnout kontakty na začínající podnikatele na jednom místě.

Sběr informací začal v pátek 22. 2. 2013. Registrace podnikatelů je zcela zdarma. Doufáme, že takto nasbírané informace pomohou například větší spolupráci mezi začínajícími podnikateli, nebo jim pomohou, aby se o jejich službách dozvědělo více lidí.


Jiří Böhm

Sdílet na sítích