Startuje Operace Izrael, nejdrsnější reality show v Česku

16. září 2014

V úterý 16. září startuje na internetové televizi Stream.cz reality show, která nemá v Česku obdoby. Operace Izrael zavede diváky do válkou zmítané země na nejtěžší vojenský kurz reálné sebeobrany krav maga na světě. Její účastníci přitom nebudou bojovat o milionovou výhru, ale o holý život.

Dva Češi a jedna Češka prošli peklem, které „přežil“ jen jeden z nich. Absolvovali deset dnů pod dohledem bývalých vojáků speciálních jednotek izraelské armády, kteří jsou dnes instruktory International Krav Maga Federation (IKMF) a Avi Moyal dokonce jejím prezidentem.

Trojice odvážlivců si osvojovala techniky přežití a boje jeden na jednoho s cílem eliminovat protivníka. Trénovali v extrémním horku, plazili se hodiny pouští, udělali bezpočet kliků, napochodovali desítky kilometrů, čelili útokům ze zálohy. To vše ve skutečných válečných podmínkách, nad hlavami jim totiž explodovaly palestinské rakety zachycené izraelskou protivzdušnou obranou Iron Dome.

První tři díly Operace Izrael se odehrávají v Česku, kde štáb Stream.cz sledoval stovku uchazečů castingu krav maga military kurzu. Zaznamenával, jak čelí psychickému nátlaku, fyzické bolesti, smutku z vyřazení, ale i úlevě a štěstí, že postupují do dalšího kola. Kdyby jen tušili, co je v něm čeká, možná by raději neuspěli… Ve čtvrtém díle se děj přenese do Izraele, kde v době natáčení vrcholil izraelsko-palestinský konflikt. A tam už půjde o všechno – půjde totiž o život.

Moderátorem patnáctidílné reality show, která vyvrcholí před Vánocemi, je šéf instruktor české pobočky IKMF Michal Otipka (Expert 1). Premiérové díly Operace Izrael sledujte na internetové televizi Stream.cz každé úterý. V předpremiéře je pak mohou vidět vždy v pondělí fanoušci pořadu na FB.

Eva


Krav maga

Krav maga je izraelská reálná sebeobrana, bojový systém založený ve 40. letech minulého století emigrantem z Československa a bývalým československým legionářem v Africe Imi Lichtenfeldem. Původně vznikla pro izraelskou armádu IDF, později se rozšířila i pro policejní a civilní sektor. V Česku IKMF působí od roku 2007 a dnes se krav maga věnují tisíce lidí po celé republice.

Sdílet na sítích