Seznam.cz vstupuje do projektu BikerSeason

20. května 2015

Seznam.cz se rozhodl vytěžit své zkušenosti s tvorbou mapových aplikací a podpořit specializovaný projekt pro motorkáře nazvaný BikerSeason. Do projektu vstupuje jako vlastník 30% podílu.

Mapy.cz patří k nejoblíbenějším službám společnosti Seznam.cz. Denně je navštíví téměř 300 000 lidí a aplikace Mapy.cz patří k nejstahovanějším českým mobilním aplikacím. Každý den dostává kartografická redakce ve společnosti Seznam.cz na 300 podnětů od uživatelů na vylepšení mapových podkladů. Často se ozývají fanoušci konkrétních sportů s nápady, jaká data by po zanesení do služby Mapy.cz použili pro provozování svého koníčku. Nyní se Seznam.cz rozhodl vstoupit do projektu BikerSeason. Mapové podklady ze služby Mapy.cz si tak nově budou moci užívat motorkáři, kteří stejnojmennou webovou či mobilní aplikaci využívají pro plánovaní svých projížděk.

Do projektu BikerSeason vstupujeme jako investor, který svými penězi a technologickými zkušenostmi podpoří projekt, jenž slouží specifickým potřebám jedné zajímavé cílové skupiny. V projektu vidíme potenciál využití našich mapových technologií pro úzce zaměřenou službu s mezinárodním potenciálem,“ popisuje důvody pro vzájemnou spolupráci Marek Nový, Business Development Manager v Seznam.cz.

Tomáš Marcaník, autor projektu BikerSeason, ke spolupráci doplňuje: „Společnost Seznam.cz je pro nás klíčovým partnerem, který nám umožní rychlejší růst naší služby s možností využití dat, mapových podkladů a zkušeností z tvorby serveru Mapy.cz. V současné době pracujeme převážně na mobilních aplikacích. Vylepšujeme tu stávající pro Android a vytváříme novou pro telefony s operačním systémem iOS, která nám dosud chyběla a o niž nám píše čím dál tím více motorkářů. Redesignem a drobnými úpravami projde i webová verze služby BikerSeason. Pracujeme také na marketingové kampani pro letošní sezónu a široké uvedení služby BikerSeason na trh.

image

O projektu BikerSeason:
BikerSeason je globální služba na plánování a organizování vyjížděk pro motorkáře s databází bodů zájmu a tras. Motorkáři mají možnost si naplánovat vlastní trasu za pomoci interaktivního webového plánovače nebo využít mobilní aplikace BikerSeason, díky které lze zaznamenávat trasy přímo ze sedla motorky. 

image

Irena

Sdílet na sítích