Mapy.cz vypustily celou Evropu offline pro Android

27. října 2015

Mapy.cz dnes zveřejňují aktualizaci své aplikace pro Android. Nově si lze stáhnout mapy všech evropských států do mobilního telefonu a mít je k dispozici offline, a to včetně nové Turistické mapy s cyklotrasami. Lidé si mohou vybrané státy uložit na paměťovou kartu nebo do interní paměti mobilu. Aktualizace aplikace, která je zatím dostupná pro mobily s operačním systémem Android, umí ve vybrané mapě státu najít aktuální polohu uživatele. Těm, kdo mají ve svém telefonu nastavenou angličtinu jako výchozí jazyk, se pak základní ovládání aplikace zobrazí právě v angličtině.

„Možnost mít v mobilu mapu kteréhokoliv evropského státu i bez internetového připojení ocení každý cestovatel, ať už na pracovní cestě nebo na dovolené. Tým Mapy.cz zatím aktualizaci nabízí pro mobily s operačním systémem Android, zároveň intenzivně pracujeme na dostupnosti pro platformy iOS a Windows Phone,“ vysvětluje Martin Fuks, produktový manažer týmu Mapy.cz.  

Se stažením například Chorvatska nebo Itálie se lidem stáhne i nová Turistická mapa daného státu, a to včetně cyklotras. Lidé si mohou vybrat, který konkrétní evropský stát si do mobilu uloží, aby si zbytečně neplnili paměťovou kartu nebo interní paměť mobilu. Novinkou aplikace je automatická základní lokalizace v anglickém jazyce. Jestliže někdo používá mobil, kde má jako výchozí jazyk nastavenou britskou nebo americkou angličtinu, uvidí po stažení aplikace Mapy.cz její základní ovládání rovnou s anglickými texty.

image

Grafika ke stažení.

Do aplikace, kterou si od jejího vydání roku 2013 stáhlo již více než milion a půl uživatelů, plánují Mapy.cz postupně v nejbližších měsících přidat i mimoevropské státy. „Stažení všech Evropských států zabere přibližně 10 GB paměti, přičemž Čechy oblíbené státy patří spíše mezi ty menší. Během letošního léta lidé nejvíce vyhledávali chorvatská města Split a Zadar, ale také rakouskou Vídeň nebo řecký Kos. Přitom Řecko zabere přibližně 130 MB paměti, Rakousko 300 MB a Chorvatsko ani ne 70 MB,“ uvádí Martin Fuks.

Aplikace Mapy.cz si také poradí s aktuální polohou uživatele. Na jeden klik člověk najde svou pozici a offline mapa se mu navíc přetočí po směru pohybu. V případě plánování funguje synchronizace uložených tras z počítače do aplikace. Na desktopu naplánované trasy si totiž mohou lidé uložit do funkce Batůžek a ve svém mobilu si je poté zobrazí uložené v aplikaci. 

Aktualizace aplikace proběhne automaticky. Pokud však mají lidé již ve svých mobilech stažené mapy České nebo Slovenské republiky, je nutné je s ohledem na kompatibilitu s okolními státy znovu stáhnout.

Jakub

image
Sdílet na sítích