Seznam.cz vydává novou mobilní aplikaci: Můj věštec

6. října 2015

V testovací alfa verzi Seznam.cz spustil mobilní aplikaci Můj věštec. V tuto chvíli je dostupná pro telefony s operačním systémem Android, iOS verze již čeká na schválení v App Store. Testovací provoz, naplánovaný na několik týdnů, je dimenzován pro zhruba tisíc lidí, kteří aplikaci v daný okamžik aktivně použijí. Aplikace nabízí v základním režimu několik typů horoskopů zdarma, ale také funkce navíc pro zájemce, kteří chtějí informace do hloubky. Podle ohlasů a toho, jak budou lidé aplikaci v testovacím provozu používat, ji plánuje Seznam.cz postupně rozvíjet a ladit.

„Testovací alfa verze aplikace Můj věštec má za cíl zjistit zájem uživatelů o službu i její jednotlivé funkce. Ladíme tak samotné fungování aplikace,“ říká ke spuštění testu novinky Pavel Kolář, produktový manažer služby Horoskopy.cz a dodává: „Budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, která nám pomůže aplikaci upravit podle preferencí uživatelů. Zajímá nás třeba to, jestli jsou popisky aplikace srozumitelné, zda je délka textových zpráv optimální, nebo jestli jsou upozornění vyhovující. Pro zjišťování zpětné vazby jsme zřídili speciální e-mailovou adresu horoskopy@firma.seznam.cz.“

Seznam.cz pro aplikaci využil svých dlouhodobých zkušeností s horoskopy, které provozuje na stránce www.horoskopy.cz. Průměrná denní návštěvnost této stránky přesahuje 86 000 uživatelů, přístupy z mobilních telefonů se přitom pohybují okolo 20 procent. Právě mobilním uživatelům aplikace nabídne komfortnější použití. Aplikace Můj věštec, stejně jako www.horoskopy.cz, je primárně bezplatná. Zdarma si na ní každý den mohou zájemci zkontrolovat svůj denní horoskop, kartu dne, číslo dne či prozkoumat svůj biorytmus. Bezplatná je i funkce „Hodíte se k sobě?“. Pro zájemce o něco navíc jsou připraveni v online režimu astrologové, kartáři a numerologové, kteří zodpoví individuální dotazy. V tuto chvíli fungují individuální konzultace prostřednictvím odesílání textových zpráv v maximální délce 350 znaků přímo v aplikaci. „Počítáme s tím, že nová služba bude interaktivní – uživatelé chytrých telefonů jsou zvyklí na obousměrnou komunikaci. Proto máme připravený rozsáhlý tým odborníků pro odpovědi na dotazy a počítáme s jeho dalším posilováním právě v okamžiku, kdy skončí náš test. Zajištění provozu aplikace je dimenzováno až na tisíc uživatelů ve stejnou chvíli,“ vysvětluje Pavel Kolář.

image

Grafika ke stažení

Stejně jako Horoskopy.cz také nová služba vznikla ve spolupráci se společností E.M.A. Europe, s.r.o.

Pro zajímavost: Jak jsou jednotlivá znamení „závislá“ na svých horoskopech?

Býci a Berani patří k nejpravidelnějším čtenářům svých horoskopů. Naopak Střelci svůj horoskop kontrolují nejméně ze všech znamení. Vycházíme přitom z počtu těch, kteří mají na přihlášené domovské stránce Seznam.cz nastaveno své znamení. Podle tohoto ukazatele totiž denní horoskop zajímá o pětinu méně Střelců než třeba zmíněných aktivních Býků.

Simona

image
Sdílet na sítích