Zpěvák Václav Neckář nazpíval svou první uspávanku

4. ledna 2016

Zpěvák Václav Neckář patří bezesporu k legendám české populární hudby. Během půl století na scéně nazpíval desítky písní, na svou první uspávanku si ale musel počkat až do svých dvaasedmdesáti let. Spolu s bratrem Janem, který ji kdysi napsal pro písničkál Kocour v botách, ji nahrál pro internetovou televizi Stream.cz. Po Miro Žbirkovi, Ivanu Hlasovi, Kláře Vytiskové nebo Tereze Černochové je dalším interpretem, který přispěl svou skladbou
na dětský kanál Pohádky

Přestože své poslední album Mezi svými, které přijali s nadšením fanoušci i hudební kritici, vydal Václav Neckář teprve před rokem a čtvrt, už pomýšlí na další. Ještě před tím, než si ale začnou s bratrem Janem pobrukovat prvním tóny nových písní, nahráli společně Uspávanku pro Honzu. „Mám v repertoáru spoustu pomalých věcí, nicméně doufám, že při těch posluchači neusínali. Aspoň to nebyl záměr. Uspávanku jsem ale nazpíval jen jednu. Původně ji napsal bratr Honza s Edou Krečmarem do písničkálu Kocour v botách a já jsem ji tenkrát zpíval jako kocour,“ vzpomíná s úsměvem Václav Neckář.

image

Václav Neckář nazpíval svou první uspávanku (zdroj: Stream.cz – v tiskové kvalitě ke stažení ZDE).

Sám má přitom nejradši konejšivou árii „Synáčku, můj květe, mé blaho, můj světe“ z  opery Jakobín, kterou chtěl kdysi zařadit na celé album písní na dobrou noc.  „Připravovali jsme pro jedno vydavatelství desku ukolébavek, národních i umělých, nejen od Antonína Dvořáka, ale také z Tajemství Bedřicha Smetany, a zařadit jsme chtěli také tu naši. Bohužel z toho nakonec sešlo. O to větší jsem měl radost, když nás Stream.cz oslovil, zda bychom nechtěli rozšířit sestavu jejich interpretů,“ říká Jan Neckář, který by se do nahrávacího studia brzy rád vrátil.

image

Václav a Jan Neckářovi svou skladbou přispěli na dětský kanál Pohádky (zdroj: Stream.cz – v tiskové kvalitě ke stažení ZDE).

My už v našem věku moc neplánujeme, ale doufám, že natočíme něco vyloženě s Bacily, a bude to něco hodně veselého, protože není nic horšího, než když jsou staříci nemohoucí a smutní. Lepší je, když jsou staříci veselí,“ vtipkuje mladší ze sourozenců. „Máme ještě spoustu nesplněných snů. Některé jsou vyloženě nesplnitelné. Pak je taková kategorie snů, které si člověk plní aspoň v mysli, a pak jsou sny, za kterými stojí za to jít. Neradi je ale dopředu prozrazujeme, protože pak se to zakřikne a nepovede,“ dodává Václav Neckář.

image

Václav a Jan Neckářovi svou skladbou přispěli na dětský kanál Pohádky (zdroj: Stream.cz – v tiskové kvalitě ke stažení ZDE).

TIP: Všechny písničky a pohádky dětského kanálu internetové televize Stream.cz lze přehrát kdykoli a kdekoli také prostřednictvím aplikace Pohádky v mobilech a tabletech nebo Smart TV. Aplikace s off-line přehráváním pohádek pro Android a iOS bude brzy následovat.

Sdílet na sítích