Jezdíte na výlety autem? Mapy.cz ukazují ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích ČR i Slovenska

Na Mapy.cz plánují Češi výlety, vysokohorské výšlapy, nejrychlejší cesty domů a ode dneška tam najdou i informace o cenách pohonných hmot. Mezi lidmi oblíbený mapový portál odteď přináší denně aktualizované ceny za litr benzínu a nafty na čerpacích stanicích v České republice i na Slovensku. Ceny se na Mapy.cz zobrazují online v mobilní aplikaci i na webových stránkách služby. Data, která má Seznam.cz od společnosti CCS, jsou dostupná pro 1 663 čerpacích stanic v ČR a 428 na Slovensku. U více jak čtyř stovek stanic v ČR navíc lidé najdou také aktualizované informace, jako jsou otevírací doba nebo telefon. Tým Mapy.cz plánuje postupně tato data doplnit ke všem čerpacím stanicím.

Informace o cenách pohonných hmot je součástí komplexních informací, které Mapy.cz svým uživatelům nabízejí. „Představte si českou rodinu, která se chystá na prodloužený víkend na Šumavu. Kromě výletních míst, trasy a ubytování se také zajímají o to, kde natankovat. A všechno toto dnes najdou na Mapy.cz – v jedné službě doma na počítači i v terénu v mobilní aplikaci,“ uvádí Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz, a doplňuje, že „chceme, aby u nás lidé našli ke každému místu všechny důležité informace, na které se budou moci vždy na svých cestách spolehnout. V případě čerpacích stanic k těmto informacím patří i to, za kolik zde lidé natankují.“

image

Grafika ke stažení.

Na Mapy.cz jsou ceny základních pohonných hmot benzínu a nafty k vidění na webových stránkách při najetí myší nad ikonku vybrané benzínky v mapě a stejně tak ve výsledcích hledání na Mapy.cz. V online mobilní aplikaci se cena zobrazí po rozkliknutí ikonky. V České republice jsou ceny aktuálně dostupné pro 1 663 čerpacích stanic z přibližně dvou a půl tisíc stanic, které obsahuje databáze Firmy.cz. Právě z online katalogu, kde pobočky postupně přibývají, čerpá mapový portál rozšiřující detaily. Na Slovensku zobrazují Mapy.cz ceny 428 stanicím z 645. Data o cenách pohonných hmot v ČR a na Slovensku má Seznam.cz od společnosti CCS. Ta je na Mapy.cz zasílá dvakrát denně, proto je možné mluvit o opravdu aktuálních cenách.

„Mít cenu pohonných hmot na Mapy.cz je výhodné i pro samotné benzínky. Ikonka těch, kterým informace o cenách zveřejňujeme , je oproti ostatním na mapě zvýrazněna, protože vstupuje jako jeden z dalších faktorů do řazení výsledků vyhledávání na službě. Na Mapy.cz upřednostňujeme místa i firmy, o kterých máme maximum důležitých informací. Jednou z nejhorších situacích na cestách je totiž nejistota. Chceme, aby se lidé s Mapy.cz cítili všude jako doma a měli veškeré podstatné informace vždy po ruce. I proto kromě samotných cen doplňuje tým Mapy.cz čerpacím stanicím, telefony, otevírací doby a nabízené služby. Zatím máme takto kompletní informace pro 400 stanic a zbytek dále aktualizujeme,“ vysvětluje Jan Štěpán. Mapy.cz také momentálně shání ceny pohonných hmot v dalších zahraničních lokalitách, kam Češi nejčastěji jezdí.

Martin

image
Sdílet na sítích