Stopař je venku. Mapy.cz umí zaznamenat každý krok

Výletníci, ale i řidiči, cyklisté a fanoušci běhání mohou díky poslední novince na Mapy.cz zaznamenat každý svůj krok. Stačí jeden klik a funkce Stopař spustí ukládání stop až do té doby, než ji v cíli zastavíte. Vykreslené stopy včetně informací o vzdálenosti, času, průměrné rychlosti a výškovém profilu lze v aplikaci uschovat do takzvaného Batůžku, kam si lidé vkládají i svá oblíbená místa a výletní trasy. Zaznamenané stopy se přihlášeným uživatelům synchronizují z mobilních telefonů na web, odkud je možné je sdílet na sociální sítě. Stopař je zatím k dispozici v aplikaci Mapy.cz pro Android.

Po nedávno spuštěné navigaci dnes Mapy.cz přidaly další dílek do cestovatelské skládačky. Do Android aplikací uvedly funkci pro zaznamenávání stop, pro kterou vybraly příhodné označení Stopař. „Ať už cestujeme do zahraniční nebo na výlet do Jeseníků, scénář bývá vždycky podobný. Člověk se nejprve někde inspiruje, vybere trasu, spustí navigaci a po návratů domů o své cestě vypráví. A zatímco dříve si lidé vozili suvenýry na památku, dnes raději ukazujeme ušlé kilometry a seznam navštívených míst,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a dodává, že Stopař je funkce, se kterou inspirujete své okolí a uchováte si vzpomínky a záznamy z absolvovaných cest. Ať už je řeč o výletech českou krajinou nebo o pravidelných cyklistických výkonech.“  

image

Obrázek ve větším rozlišení ke stažení

Stačí otevřít aplikaci Mapy.cz a kliknout na tlačítko vpravo dole nad mapou. „V ten okamžik začne Stopař zaznamenávat délku ušlých stop, trvání chůze či jízdy, průměrnou rychlost a výškový profil trasy, dokud jej nezastavíte. Záznam si pak můžete snadno uložit do Batůžku v aplikaci, kde si také zvolíte, zda šlo o chůzi, běh, cyklojízdu nebo jízdu autem,“ vysvětluje Jakub Faifer. Přihlášený uživatel na Mapy.cz najde všechny uložené záznamy také v počítači. Odtud je může sdílet na Facebook, Twitter, Google+ nebo někomu poslat s pomocí vygenerovaného odkazu.

Stopař je zatím dostupný pro mobily s operačními systémy Android, nicméně na verzích pro iOS a Windows Phone se již pracuje.

Martin

image
Sdílet na sítích