Reportér Jan Tuna si sbalil kufry a vrátil se ke své původní profesi

16. ledna 2017

Víte, kde rostou červené banány s afrodiziakálními účinky, v jaké turisticky oblíbené destinaci se nachází největší socha Buddhy na světě a kde místní jedí rýži zásadně rukama? Exotické země, dobrodružství, zábava. To je nový pořad Honza na cestách na internetové televizi Stream.cz.  Na pozoruhodná místa planety v něm diváky zavede světoběžník a dobrodruh, známý ochránce spotřebitelů z pořadu A DOST!, Jan Tuna. V první sérii představí perlu Indického oceánu, ostrov Srí Lanka a coby průvodce se podělí nejen o užitečné tipy a rady, ale překvapí i nespočtem zajímavých příhod, které mohou jeho návštěvníky potkat.

Na Srí Lance členové štábu strávili dvanáct dnů, během kterých projeli skoro celý ostrov, a navzdory fyzické únavě způsobené velkým spánkovým deficitem připravili hned několik dílů doslova nabitých zážitky. „Jsem průvodce, který na to má oficiální razítko. Během studia na vysoké škole jsem si udělal kurz cestovního ruchu. Tehdy jsem ale cvičně provázel jen v autobuse do Harrachova. Teď po letech to bylo náročnější. Třeba na Srí Lance jsme spali maximálně tři hodiny denně, protože jsme toho chtěli vidět a natočit co nejvíc,“ odhaluje zákulisí natáčení pořadu o cestování Jan Tuna.

image

Exotické země, dobrodružství a zábava – to je nový pořad Honza na cestách (foto v tiskové kvalitě ke stažení zde)

Z ostrova si celý tým přivezl nespočet zážitků. Patří mezi ně výstup na legendární skalní královský komplex Sigiriya, setkání tváří v tvář s divokými slony v národním parku, které provázela dramatická chvíle, během níž se rozvášněný sloní samec vydal přímo proti džípu reportéra a kameramana, čekání na leoparda, magický večer na říčním safari s ptačím ostrovem nebo spaní ve stanu v džungli, kde odvážlivce od exotických zvířat dělil jen elektrický ohradník a budily opice, které jim skákaly po celtě nad hlavou.

image

Reportér Jan Tuna si sbalil kufry a vrátil se ke své původní profesi průvodce (foto v tiskové kvalitě ke stažení zde).

„Nechceme jako jiné cestopisy jen přihlížet, ale stejně jako v A DOST! se přímo zapojit do dění na místě. Asi nejnáročnější z pěti zatím natočených dílů pro mě bylo, když jsem se měl za velmi krátkou dobu naučit surfovat na obřích vlnách. Málem jsem se utopil. A hned v prvním díle uvidíte, jestli jsem vlny nakonec zkrotil nebo ony zkrotily mě,“ říká s úsměvem Jan Tuna.

image

V první epizoda mimo jiné prozradí, zda nadšený sportovec zkrotil vlny nebo ony jeho (foto v tiskové kvalitě ke stažení zde).

Srí Lankou to vše ale teprve začíná, v dalších epizodách se nadšení cestovatelé mohou těšit na další záběry například z Ománu, Spojených arabských emirátů, Zanzibaru, Malediv, Mauritiu či Madagaskaru. První díl pořadu Honza na cestách je k vidění již nyní zde.

image

V první sérii představí reportér perlu Indického oceánu, ostrov Srí Lanka (foto v tiskové kvalitě ke stažení zde).

image

Honza nechce jen přihlížet, ale stejně jako v pořadu A DOST! se zapojit do dění (foto v tiskové kvalitě ke stažení zde).

Sdílet na sítích