Diváci internetové televize Stream.cz se na podzim dočkají nového zábavného seriálu, dokumentárního cyklu i reportérského pořadu

Stream.cz nabídne na podzim divákům kromě oblíbených stálic hned několik novinek. Internetová televize uvede pořad Krvavá léta, který diváky zavede do nedávné historie, život menšin přiblíží cyklus Cizinci v Česku a reportážní formát Dělníci duše poodhalí život osob, které trpí duševními poruchami. Podzimní seriálovou tvorbu internetové televize Stream.cz odstartuje Kafe a cigárko, které prozradí, co dělají herečky, když je nevidíte.

„V seriálové tvorbě se po temné Pěstírně, satirickém Blaníku a novátorském Semestru pouštíme do inteligentního komediálního formátu se silnou ženskou postavou v hlavní i vedlejší roli. Míříme tím opět za jiným spektrem ženského publika, kterému jsme obsah ještě nenabídli. Kafe a cigárko je výsledkem dvouleté práce, přestože samotné natáčení trvalo pouze čtrnáct dní. Seriál vyšel z pera skvělé scenáristky Petry Soukupové na motivy blogu Marie Doležalové,“ říká šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř.

image

Foto v tiskové kvalitě 

Kafe a cigárko
Co dělají herečky, když je nevidíte.
Vizuálně ztvárněná adaptace stejnojmenné knihy herečky a blogerky Marie Doležalové nabízí nahlédnutí do tajů života herců. Odhaluje zákoutí záře reflektorů s milým, místy sarkastickým inteligentním humorem v podání Marie Doležalové, Hanky Vagnerové, Jana Ciny, Petra Vančury, Ivy Pazderkové a dalších, kteří v seriálu ztvárňují sami sebe. Šest dílů nabídne pohled na to, jak to ve skutečnosti funguje na castinzích, co vše se honí herečce hlavou během milostných scén a co vše musí někdy hvězdy šoubyznysu podstoupit, aby získaly roli.
„Je to zvláštní. Když to člověk píše, jsou to vzpomínky, ale když to má hrát s odstupem času, je to jako by si přehrával zpětně svůj vlastní život,“ říká herečka a spisovatelka Marie Doležalová.
Uvidíte na Stream.cz šest po sobě jdoucích střed. Startujeme 20. 9.

image

Foto v tiskové kvalitě

Režie: Jiří Diarmaid Novák
Kamera: Vít Bělohradský
Námět: Marie Doležalová
Scénář: Petra Soukupová
Dramaturg: Jiří Vaněk
Střih: David Votava
Hudba: Omar Khaouaj, Dominik Renč

Trailer 

„Kromě seriálové tvorby intenzivně rozvíjíme i publicistickou tvorbu a dokumentární pořady. Týdně máme celkem až padesát premiérových dílů formátů s průměrnou dokoukaností 70 procent. Na podzim nabídneme i tři nové pořady, které spadají do této tvorby,“ dodává Lukáš Záhoř.

Krvavá léta
Dokumentární pořad Krvavá léta nás provede nejtemnějším obdobím moderních českých dějin, které začíná v roce 1938 nevyhlášenou válkou nacistického Německa Československé republice a končí smrtí komunistických diktátorů Gottwalda a Stalina. Badatel a spisovatel Jiří Padevět provede diváky po místech, kde Němci zabíjeli Čechy a židy, po místech, kde Češi zabíjeli Němce a po místech, kde Češi zabíjeli Čechy. Diváci navštíví výslechové místnosti gestapa v Petschkově paláci, internační tábor pro Němce na Strahově, komunistický koncentrační tábor Vojna a řadu dalších míst.
„Pořad Krvavá léta se pokusí připomenout zapomenuté příběhy českých dějin a vrátit tak do krajiny historickou paměť,“ říká o seriálu spisovatel a badatel Jiří Padevět.
Start vysílání: 18. září 2017

image

Foto v tiskové kvalitě

image

Foto v tiskové kvalitě

Trailer

První díl

Cizinci v Česku
Žijí tu s námi. Čím dál častěji se o nich mluví. Ale co o nich doopravdy víme? Ne mnoho. A to se tvůrci internetové televize Stream.cz teď rozhodli změnit. Ano, mluvíme o cizincích v Čechách. Jak žijí? Jak vypadá jejich svět? To vše nabídne seriál Cizinci v Česku. Rusy, tedy lépe řečeno ruskojazyčně mluvící cizince a jejich život nám představí stand-up komik Tigran Hovakimyan, Vietnamce a specifika jejich života Trang Do Thu, publicistka známá svým blogem asijatka.cz a konečně Slováky bude reprezentovat nová tvář Stream.cz Blažej Černák. To vše pod dramaturgickým vedením Luďka Staňka.
Luděk Staněk k pořadu říká: „Z rozhovorů se svými cizojazyčnými přáteli jsem zjistil, jak málo o životě cizinců v Čechách víme. A řekl jsem si, že by nebylo špatné jejich život prozkoumat. Jediné, co jsme chtěli, bylo to, aby ta exkurze do jejich světa byla zábavná a zároveň alespoň trochu poučná.“

image

Foto v tiskové kvalitě

Trailer

Dělníci duše
Nebát se o tom mluvit je jen začátek.
Duše, každá tak jiná, každá jinak zranitelná, každá s jiným osudem. Někdy onemocní sama, mnohdy je jí to geneticky předurčeno. Je těžké bojovat s nemocemi, ale jak těžké musí být bojovat sám se sebou a se svým vlastním temným neuchopitelným nepřítelem, který vám nabourává mysl a vaše jednání? Reportérský seriál Jakuba Klingohra mapuje tabuizované téma psychiatrických diagnóz, příběhy jednotlivých pacientů, zkušenosti lékařů a démonizované prostředí bohnické léčebny v Praze.
„Podle ředitele Psychiatrické nemocnice Bohnice Martina Holého by až čtvrtina Evropanů mohla mít diagnostikované duševní onemocnění. Chci pomoci odbourat stigma o těchto problémech mluvit,“ říká reportér a zároveň dramaturg pořadu Jakub Klingohr.
Start vysílání: Podzim 2017

image

Foto v tiskové kvalitě

Trailer

Hanka Holubová

PR specialistka obsahu

image
Sdílet na sítích