18. 9. 2017

Seznam.cz spouští novou mobilní aplikaci Seznam Zpráv, má sbírat názory diváků

Necelý rok po startu online zpravodajství představuje česká internetová jednička Seznam.cz mobilní aplikaci Seznam Zpráv. Mobilní aplikace dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS a Android přináší kromě zpravodajství také možnost pro diváky vyjádřit své názory k daným zprávám. Seznam.cz si chce vyzkoušet, zda lidé budou ochotní své názory publikovat formou videí. Aplikace tedy primárně míří na video verzi komentářů diváků, která pak bude dostupná jak v mobilní aplikaci, tak pod články na webu. Nahrané názory budou moci lidé sdílet i na své sociální sítě. 

Seznam Zprávy přináší 780 hodin videoobsahu ročně díky autorským, reportérským a názorovým pořadům, reportážím a živému vysílání. Pro své diváky nově připravily možnost stát se komentátory Seznam Zpráv a přímo se tak zapojit do obsahu zpravodajství.

„Zprávy Seznamu stavíme na videu, proto i uživatelské komentáře koncipujeme jako videopříspěvky. Lidé mohou dotvářet obsah spolu s námi, mobilní aplikaci mají stále při sobě a mohou na téma či událost reagovat okamžitě,”  říká Jakub Unger, šéfredaktor zpravodajství.

Videokomentáře mohou lidé vytvářet v mobilní aplikaci pomocí ikony „Říct názor“, po jejímž rozkliknutí je možné nahrát až minutový záznam, který se následně odešle do redakce. Redakce má možnost odmítnout publikovat názor, pokud je v rozporu s redakčními pravidly. Každý komentátor je vyzván, aby se přihlásil svým účtem u Seznamu. V případě, že ho nemá, aplikace mu nabídne možnost registrace.

image

Obrázek v tiskové kvalitě ke stažení.

„Při návrhu aplikace i webu jsme mysleli i na to, aby lidé mohli názory sdílet na svých sociálních sítích a dát tak přátelům vědět, co si o dané problematice myslí,“ říká Norbert Gulevič, produktový manažer, který má projekt na starosti.

Hana Holubová

PR specialistka