Dementi: Blaník na Stream.cz nekončí

14. listopadu 2017

Seznam.cz chce vyvrátit spekulace, které o víkendu proběhly českými médii. Je pravda, že se Lukáš Záhoř rozhodl ze Stream.cz na konci roku odejít. Není však pravdou, že by zcela končila spolupráce mezi společností Negativ a Seznam.cz, a tím ze Stream.cz zmizela postava Tondy Blaníka. Obě společnosti pracují na přípravách filmu Prezident Blaník a dokončují nový seriál, který bude na Stream.cz uveden ještě během listopadu. Stream.cz bude i nadále přinášet vlastní publicistiku i hrané seriály.

Pořady a seriály, které na Stream.cz vznikají jsou nedílnou součástí naší obsahové skladby. Jde o pro nás důležitou část obsahu. Respektuji Lukášovo rozhodnutí odejít a upřímně mě mrzí jeho rozhodnutí i to, že odmítl naši další nabídku na uplatnění svých schopností na jiné pozici v rámci Seznamu. Lukáš pro Stream a vlastní obsah Seznamu udělal strašně moc a za to mu patří obrovský dík. Avšak médii proběhlo několik informací, které Seznam.cz poškozují a nejsou pravdivé. Naše spolupráce se společností Negativ neskončila, kancelář Blaník na Stream.cz zůstává i nadále,“ uvedl k současné situaci ve Stream.cz Pavel Zima, místopředseda představenstva společnosti Seznam.cz a ředitel pro exekutivu a komunikaci.

Jeho slova pak podporuje svým vyjádřením i Milan Kuchynka, producent společnosti Negativ: „Mým odchodem, společně s Lukášem Záhořem, sice končí moje osobní práce na hrané tvorbě ve Streamu, ale nekončí spolupráce mezi Seznam.cz a společností Negativ na Kanceláři Blaník a filmu Prezident Blaník, kde je Seznam.cz koproducentem projektu.

Lukáš Záhoř na Stream.cz končí na konci roku. V současné chvíli za něj Igor Kalaš, obsahový ředitel v Seznam.cz hledá náhradu a dodává: „Dlouhodobě chci rozdělit roli šéfproducenta od provozních věcí. Kreativní část producentské práce by neměla být zatěžována rozpočtováním, vyjednáváním a dalšími provozními záležitostmi. Nového šéfproducenta už hledáme tak, aby mohl společně v tandemu s nastupujícím provozním šéfem Stream.cz realizovat novou strategii služby a posunout Stream zase dál, hlavně ve spolupráci s naší vznikající televizí. Jsem rád, že mi Pavel Zima nabídl pomoc, pro případ, že by jí bylo v této situaci potřeba. Aktuálně se bavíme s našimi interními tvůrci i s externími dodavateli a vysvětlujeme, že o spolupráci i nadále stojíme.

Sdílet na sítích