Stream.cz odvysílá online premiéru filmu Prezident Blaník v neděli 8. dubna

Hana Holubová 20. března 2018

Celovečerní snímek navazující na úspěšný seriál Kancelář Blaník z dílny Stream.cz jde z kin rovnou do online vysílání.

Filmová satira se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. V hlavní roli se představí lobbista Tonda Blaník (Marek Daniel), v rolích jeho asistentů Lenka (Halka Třešňáková) a Žížala (Michal Dalecký). Ve filmu vystupuje vedle hlavních hrdinů i celá řada reálných aktérů českého politického a společenského života, například právník Tomáš Sokol, ekonom Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, zpěvák Tomáš Klus nebo herec Jan Potměšil. V rolích Tondových protikandidátů diváci uvidí skutečné zájemce o post prezidenta i některé osobnosti české politické scény.

„Seznam jako koproducent filmu nabídne fanouškům kromě samotného filmu i bonusový obsah s hlavními protagonisty, například speciální talk show s Markem Danielem, kterou povede stand up komička a moderátorka Adéla Elbel. Zkrátka nepřijdou ani diváci Televize Seznam, kde se odvysílají video rozhovory s hrdiny filmu v pořadech Výzva, Slavní či Kultura s Terezou Willoughby,“ říká Igor Kalaš, obsahový ředitel Seznam.cz.

Synopse

Antonín Blaník je jedním z nejvýznamnějších lobbistů v zemi. Pracuje pro politické strany, pro samotného prezidenta, a hlavně sám pro sebe. Jednoho dne se rozhodne, že už je na čase vystoupit z politického zákulisí, a oznámí kandidaturu na funkci prezidenta České republiky. Kampaň, ve které s pomocí tajemníka Žížaly a asistentky Lenky naslibuje lidem, co jim nikdo nemůže dát, má úspěch. Tondova kandidatura však skončí dřív, než začala, protože Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové archy. Jenže to by nebyl Tonda Blaník, aby si s takovou „nepříjemností“ neporadil. Je přece ještě dost jiných kandidátů a do Tondovy hlavy nikdo nevidí…

Příběh Tondy Blaníka zachycující události okolo druhé přímé volby českého prezidenta vzniká pod vedením producentů z Negativu, v koprodukci s Českou televizí a společností Seznam.cz a za podpory Státního fondu kinematografie.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích