Josef Klíma je další novou tváří Televize Seznam. Se svým týmem chystá investigativní pořad

Hana Holubová 3. července 2018

Televize Seznam hlásí příchod novinářské a reportérské hvězdy, Josefa Klímy. Matador české investigativní scény přichází se svým týmem, se kterým bude vytvářet reportážní pořad, kde kromě nekalých praktik a zločinů odhalí i několik neznámých historických kauz. Diváci Televize Seznam mohou publicistickou novinku očekávat na obrazovkách v nejbližších týdnech.

Držitel novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky má za sebou notnou řadu úspěchů včetně publikací, které se staly náměty pro scénáře filmu (Requiem pro panenku) a seriálu (Expozitura, Atentát, Reportérka). On sám pak napsal několik scénářů pro televizní inscenace.

 „Připadám si, jako bych se vrátil o dvacet let zpátky a chystal pořad v nové, ještě se vyvíjející, televizi. Jen tělo mi úměrně k tomu pocitu nemládne,“ říká s úsměvem Josef Klíma a dodává: Navíc jdu do televize, kde pracují lidé, kterých si profesně vážím. Sabina Slonková, Jiří Kubík, Jindřich Šídlo, Janek Rubeš a mnozí další jsou pro mě jednoznačným důkazem o kvalitě mediálního domu Seznam.cz.“

Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a TV k novým posilám v investigativním týmu Seznamu uvedl: „Josef Klíma a jeho tým reportérů velmi dobře zapadá do vize, kterou se snažíme naplňovat od vzniku projektu Seznam Zprávy. Chceme být pro lidi zdrojem původního, kvalitního českého zpravodajství. Věříme na nezávislost. Od první schůzky s Josefem bylo jasné, že to vidíme stejně.“

Na pořadu začne Klímův tým v redakci Seznamu pracovat již v červenci. „Divákům nejnovější přírůstek v programu Televize Seznam představíme na konci léta,“ říká Jakub Unger.

„Co připravujeme zásadně neprozrazujeme. Nechceme vyplašit ty, kterým teprve budeme klást nepříjemné otázky. Můžu ale naznačit, že hned do prvních dílů pořadu chystáme několik reportáží, kdy viníci těžkých zločinů vyvázli bez trestu a v jiných případech byli nevinní lidé potrestáni. Stejně tak připravujeme odhalení několika naprosto neznámých historických kauz. Nový formát by měl být kratší, rychlejší, více informativní a vizuálně zajímavý. Chtěli bychom tak víc vyjít vstříc cílové skupině Televize Seznam,“ říká Josef Klíma.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích