V nové Redakční radě webu Seznam Zprávy zasednou Etzler, Mihaličková, Gregor, Kovačič Hanzelová, povede ji Šídlo

Hana Holubová 12. listopadu 2019

Seznam Zprávy po dvou letech mění složení Redakční rady. Nově v ní zasednou výrazné osobnosti se zkušenostmi ze světa médií, politiky a veřejného života, konkrétně Tomáš Etzler, Monika Mihaličková, Miloš Gregor a Zuzana Kovačič Hanzelová. Rada bude zasedat obvykle jednou měsíčně pod vedením redakčního zástupce, komentátora Jindřicha Šídla.

Redakční rada řeší koncepční otázky tvorby zpravodajského obsahu či dodržování etického kodexu. Rovněž nezávisle posuzuje stížnosti veřejnosti vůči práci redakce, a funguje tak jako kontrolní orgán ředitele zpravodajství.

„Seznam zavedl kontrolní redakční radu jako první velké komerční médium v Česku. Do její nové podoby jsme promítli zkušenosti s dvouletým fungováním rady tak, aby byla co nejlepším partnerem našim čtenářům, divákům i samotným novinářům v redakci,“ řekl Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a rádií.

O členech Redakční rady Seznam Zprávy:

Jindřich Šídlo

Jeden ze zakládajících členů redakce Seznam Zprávy. Působil v Respektu, MF Dnes, Hospodářských novinách a České televizi. Pro Seznam připravuje mimo jiné pořad Šťastné pondělí.

Tomáš Etzler

Novinář a první Čech oceněný cenou Emmy. Pracoval v CNN, nejprve jako produkční a později jako válečný reportér. V letech 2006 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně.

Monika Mihaličková

Bývalá česká politička, na přelomu století poslankyně za tehdejší Unii svobody. Aktivně působí v romských organizacích, byla i místopředsedkyní příslušné meziresortní komise při Úřadu vlády ČR.

Miloš Gregor

Politolog působící na Masarykově univerzitě v Brně. Spoluautor publikace Nejlepší kniha o fake news popisující vliv dezinformací a manipulací ve veřejném prostoru.

Zuzana Kovačič Hanzelová

V současnosti reportérka slovenského deníku SME. Dříve působila ve veřejnoprávní televizi RTVS, kde se v roce 2018 stala tváří protestu redaktorů proti zásahům nově dosazeného vedení stanice do nezávislosti zpravodajství.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích