Sledovanost Televize Seznam vzrostla během roku o dvojnásobek. Od nového roku nabídne nový akviziční obsah

Hana Holubová 17. prosince 2020

AKTUALIZOVÁNO 4. 1. 2021

Sledovanost Televize Seznam se po jarní změně programového schématu zvýšila na dvojnásobek. Měsíční zásah Televize Seznam české internetové jedničky byl v měsíci prosinec už 2.8 milionu diváků*. Oproti loňskému roku se zvýšil i share, a to na aktuálních 0,54%**. Na rok 2021 je do vysílání Televize Seznam aktuálně připraveno 252 filmů (českých, animovaných i zahraničních), 12 zahraničních seriálů a 11 pořadů do odpoledního bloku. Pořady Šťastné pondělí, Moje Místa a Záhady Josefa Klímy budou nově vysílány ve 20:00 hodin.

V březnu letošního roku prošla Televize Seznam radikální programovou proměnou, kdy se díky zařazení vyššího počtu zahraničních seriálů, českých filmů, kulinářské a auto-moto show, animovaných filmů a rovněž i vlastních pořadů, zpravodajství a publicistiky stala více plnoformátovou televizí s pořady pro celou rodinu.

„Vývoj sledovanosti a odsledovaného času je pro nás známkou, že se divákům změna programového schématu líbí. V nadcházejícím roce chceme v tomto trendu i nadále pokračovat, přidáme opět větší množství kvalitních pořadů a soustředíme se i na výrobu vlastní tvorby.“ říká ředitel Televize Seznam Ivan Mikula a dodává, že změny nastanou i ve zpravodajství. „Nezávislé a kvalitní Zpravodajství je i nadále jednou z našich priorit, nově budeme od 4. ledna vysílat Večerní Zprávy ve stávajícím čase 18:25 i o víkendu.“

Prime Time

Pondělní večerní programové schéma bude patřit zábavě. V lednu začíná komediální seriál z právnického prostředí Pravda a spravedlnost (Crownies), po kterém bude od února následovat seriál Knězem na útěku, ve kterém se drobný kriminálník Buddy nedobrovolně vydává na cestu ke spasení. Od února se diváci mohou rovněž těšit na oblíbené Šťastné pondělí Jindřicha Šídla, nově vždy ve 20:00 hodin.

Úterní večery budou opět ve znamení klasických českých filmů, které potěší nejen pamětníky.

Středeční prime time od 20:00 hodin bude patřit ženám. Na osmou hodinu večerní budou nově připravené premiérové díly pořadu Blanky Kubíkové Moje místa, ve kterých se moderátorka vypraví například za Janou Švandovou, Jitkou Asterovou a dalšími. Od března něžné pohlaví potěší romantický seriál 800 slov (800 Words).

Druhá půlka týdne nabídne divákům ve večerním slotu od 20:00 hodin již divácky zavedené a oblíbené Záhady Josefa Klímy, od ledna pak i dokumentární sérii Mluvčí mrtvých a seriál Nezvěstní (The Missing) původně vysílaný na BBC a nominovaný na několik Zlatých glóbů.

Pátek bude už tradičně patřit celé rodině. Na chladné zimní večery Televize Seznam připravila pro malé i velké diváky animované filmy.

Sobotní večery budou od února nově patřit jen filmům. Každý týden tak Televize Seznam do vysílání zařadí výběr dvou  titulů od kterých mohou diváci očekávat především zábavu, ale společně s ní i drama nebo napětí.

Týden v neděli večer završí Inspektor George Gently, starší detektiv, který řeší věci po svém, a je tak trnem v oku mnoha lidem ze svého okolí. Poté bude následovat starší český film.

Zpravodajství

Celý týden včetně víkendu bude diváky provázet zpravodajství pod vedením Pavla Cypricha. Večerní zprávy budou začínat každý den v 18:25 hodin.

Pořady pro nejmenší

Televize Seznam ani tentokrát nezapomněla na nejmenší, kromě pátečních animáků se mohou děti těšit každý den ráno i večer na Myšáka Geronima Stiltona a sérii Byl jednou jeden…

Odpoledne

Na začátku roku bude pokračovat auto-moto pořad Fifth Gear, který se od jara přesune na úterní pozdní večer, kulinářská show Gorden Ramsay: Famózní kuchyně i mezi diváky jeden z nejoblíbenějších pořadů Televize Seznam s názvem Zahradní proměny, který se v květnu dočká premiéry páté řady. Na jaře taktéž přibude hobby magazín Tady jsme doma a Půlhodinka vaření.

* Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě 15+, reach, prosinec 2020

** Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě 15+, share, prosinec 2020

__________________________________________________________________

Seriály na Televizi Seznam

Inspektor George Gently

Kriminální seriál z tvorby BBC. Inspektor George Gently je detektiv ze staré školy, který se snaží vypořádat s novou dobou a novými způsoby vyšetřování. Pro dopadení pachatele je schopný udělat cokoliv a ví, že hranice mezi policistou a zločincem dokáže být někdy velmi tenká. S pomocí detektiva seržanta Johna Bacchuse tráví své dny tím, že staví před soud členy zločineckého podsvětí, kteří mají tu smůlu, že byl k jejich případům přidělen neohrožený vyšetřovatel.

V hlavní roli Martin Shaw.

Pravda a spravedlnost

Seriál sleduje pět mladých právníků a právniček, kteří nastoupí po ukončení práv do Úřadu veřejného žalobce, učí se pracovat s prokurátory Koruny a zvládat život pod tlakem. Práce a budování kariéry jsou pro ně cílem číslo jedna, ale není to jediná věc která je pro ně v životě důležitá.

Knězem na útěku

Buddy je ten typický budižkničemu, který by si rád bez práce přišel ke koláčům. Jenže to se mu vymstí a je nucen zmizet co nejdál, mimo dosah jeho věřitelů. Z velkého města do malé venkovské osady, kde jako by se zastavil čas. Ukradne identitu místnímu novému homosexuálnímu pastorovi a vydá se na cestu lemovanou dobrými skutky. Jestli to tak doopravdy bude a jak dlouho, uvidíme v nové seriálové komedii Knězem na útěku.

800 slov

George Turner se živí psaním sloupku pro noviny v Sydney a jeho sloupek má přesně 800 slov. Když mu zemře manželka, rozhodne se i se svými dospívajícími dětmi odstěhovat na Nový Zéland, kam jezdíval jako dítě na prázdniny. Po příjezdu ale zjistí, že ne všechno je tak idylické, jak si pamatoval, obzvlášť ne dům, který už ale bohužel koupil. Jejich příjezd provází samé nešťastné události, ale brzy se ukáže, že místní jsou velmi přátelští a ihned nabídnou pomocnou ruku.

Mluvčí mrtvých

Během posledních 25 let byl Graham Hetrick koronerem v okrese Dauphin v Pensylvánii. Každý rok se zabývá skoro 700 podezřelými úmrtími. Koroner: Mluvčí mrtvých vypráví příběhy některých záhadných a zneklidňujících vražd, se kterými se setkal. Zatímco detektivové pátrají po stopách mezi živými, Graham – lékař vyšetřující úmrtí – odhaluje tajemství mrtvých.

Nezvěstní

Manželům Hughesovým unesou během rodinné dovolené ve Francii syna Olivera. Tony (James Nesbitt) se stává posedlým a nedokáže přijmout fakt, že by jeho syn mohl být mrtvý, a mnoho let tráví pátráním po něm. Tonyho vyčerpávající pátrání zničí i jeho manželství…

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích