Televize Seznam chystá v koprodukci se slovenskou TV Joj natáčení seriálu Lajna 3

Hana Holubová 6. května 2021

Celoplošná terestrická Televize Seznam uzavřela spolupráci se slovenskou stanicí TV Joj a společně oznámily zahájení příprav natáčení třetí série komediálního seriálu Lajna scenáristy Petra Kolečka a kreativního producenta Daniela Strejce. Nová řada s podtitulem „Zúčtování“ bude tentokrát natáčena primárně pro terestrické televizní vysílání. Chystá se tak osm zcela nových dílů ve stopáži dvacet šest minut.

První dvě série seriálu Lajna, které diváci najdou na videoportálu Televizeseznam.cz, mají přes 16 milionů zhlédnutí. Nová řada však bude mít premiéru v terestrické Televizi Seznam a TV Joj, následně ji budou moc diváci sledovat i online.

„Sledovanost Televize Seznam stále roste, v lednu jsme podle měření ATO měli měsíční divácký zásah 2 905 000 diváků*. I nadále budeme chtít posilovat výrobu vlastního, divácky atraktivního obsahu. Mimo seriálu Lajna 3 připravujeme do podzimního programového schématu další vlastní nové pořady. Jsme velice rádi, že jsme pro natáčení našli tak silného koprodukčního partnera, jakým je TV Joj. Z Lajny se tak stává mezinárodní projekt, a to nejen díky spolupráci dvou celoplošných televizních stanic, ale také prostředí, ve kterém se natáčí, a ději, který se v ní odehrává,“ říká ředitel Televize Seznam Ivan Mikula.

* Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě 15+, reach, leden 2021

Ivan Mikula

„Práci kolegů z Televize Seznam sledujeme od začátku vysílání celé tři roky, přičemž seriál Lajna se stal nepochybně ve svém žánru fenoménem. Navázání spolupráce bylo i při pohledu na naši seriálovou tvorbu či autorské zázemí přirozené a těším se, že herecký koncert Jiřího Langmajera a výborný scénář Petra Kolečka budeme moci jako koproducenti tohoto skvělého projektu premiérově přinést tento podzim i divákům na Slovensku,“ říká Marcel Grega, generální ředitel JOJ Group.

Marcel Grega

Za produkcí seriálu stojí stejný tým jako u předchozí série, natáčet by se měla během letošního léta a divákům se na obrazovkách představit na podzim.

Kredity:

Režie: Vladimír Skórka

Námět: Daniel Strejc

Scénář: Petr Kolečko

Produkce: Orbis Pictures film s.r.o.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích