Seznam Zprávy plánují na léto pokračování úspěšného podcastu České podsvětí

Hana Holubová 30. června 2021

Josef Klíma, youtuber Adam Miklica a audiotým Seznam Zpráv připravují druhou řadu podcastové série České podsvětí, která odstartuje 5. července. Devět nových dílů věnuje tenké hraně zákona po mileniu a zahrnuje příběhy o Tomášovi Pitrovi, Švábově gangu, metanolové kauze nebo prorůstání zločinu do justice a státní správy.

Na pokračování podcastu spolupracuje audiotým Seznam Zpráv opět s tvůrci ze Storylab Audio, kteří stáli i u první série Českého podsvětí nebo u nedávno uvedeného příběhového podcastu Seznam Zpráv z prostředí byznysu Černá čísla.

„České podsvětí je z pohledu čísel i ohlasu naším nejúspěšnějším podcastem. Sázka na propojení zkušeného novinářského matadora Pepy Klímy a mladého talentu Adama se vyplatila, takže jsme se rozhodli v populárním příběhovém audiopořadu pokračovat. Formát ale samozřejmě rozvíjíme dál,” říká ředitel divize Zpravodajství a rádií Seznam.cz Jakub Unger.

Od českých divokých devadesátek se Klíma s Miklicou přesouvají k tuzemským kauzám, které se odehrály už v novém tisíciletí. „V nové sérii se Adam z role učedníka více posouvá do role vypravěče a kauzám dodává aktuální kontext. Přece jen od první série uběhl rok, a hlavně je u Adama patrný vypravěčský vývoj. Výzvou bylo opustit knižní předlohu Zločin, jak ho pamatuju, která nám byla dostupná během první série,“ říká režisér Damian Machaj. 

České podsvětí je dosud nejposlouchanějším podcastem Seznam Zpráv – první série dosud zaznamenala přes 1,1 milionu poslechů, přičemž 820 tisíc poslechů bylo v podcastových aplikacích a 288 tisíc na webu Seznam Zprávy. Loni také obsadila třetí místo v podcastové kategorii Křišťálové Lupy.

Seznam Zprávy v současnosti publikují více než 10 podcastů, připravují i audioverze vlastních článků. V nedávné anketě Podcast roku byl prvním místem v kategorii Sport oceněný fotbalový podcast Angličan Jiřího Hoška.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích