Seznam.cz rozdělí svou divizi Služeb. Dvěma novými řediteli se stanou David Finger a Pavel Kolář

Kristýna Hořovská 10. listopadu 2021

Po pěti letech odchází ze Seznamu Robert Drozda, dosavadní ředitel divize Služeb. S ohledem na tuto změnu dochází k vyčlenění oddělení Oborových služeb do samostatné divize, kterou povede Pavel Kolář (33). Vedení služeb Mapy.cz a Email se ujme David Finger (43).

„Robert Drozda odvedl coby ředitel divize Služeb ohromný kus práce. Pro adekvátní rozvoj této široké škály produktů však není možné, aby se jim nadále věnoval pouze jeden člověk. Z toho důvodu došlo před časem ke vzniku divize E-commerce a nyní budou podobně samostatně fungovat Oborové služby na straně jedné, a Email s Mapy.cz na straně druhé,“ popisuje důvody organizační změny Ondřej Procházka, co-CEO Seznam.cz, a dodává, že impulsem pro tento krok bylo Drozdovo rozhodnutí opustit po pěti letech českou internetovou jedničku.  

Pavel Kolář pracuje v Seznamu od roku 2009 a posledních několik let se věnoval produktovému rozvoji oborových služeb, mezi které patří například Sreality.czSauto.cz či Firmy.cz. V nové funkci mu přibyde ještě řízení katalogu firem. Svůj volný čas tráví s rodinou, rád čte a cestuje.

David Finger pracuje pro českou internetovou jedničku už deset let, do této doby se věnoval vedení a rozvoji služby Email a Seznam účtu. Nyní si přibere ještě Mapy.cz. I on svůj volný čas věnuje rodině a cestování. Mezi jeho největší záliby patří rybaření v Norsku, četba a sport. Před svým nástupem do Seznamu se věnoval mimo jiné různým IT projektům v automotive sektoru.

Kristýna Hořovská

PR specialista

Sdílet na sítích