Do Seznamu přichází podcastový tým Lenky Kabrhelové

Hana Holubová 17. ledna 2022

Nové podcasty začne pro českou internetovou jedničku a její zpravodajskou redakci připravovat tým Lenky Kabrhelové, který vybudoval jeden z nejúspěšnějších tuzemských podcastů Vinohradská 12. Kromě Kabrhelové posílí řady redakce Seznam Zprávy i renomovaný sounddesigner Martin Hůla, editor Pavel Vondra a producentka Barbora Sochorová. Nové podcasty začnou připravovat od jara letošního roku.     

„Seznam má předpoklady stát se místem, kde mohou Češi poslouchat ty nejlepší tuzemské podcasty a digitální audio obecně,“ říká Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a rádií, a dodává: „Příchod Lenky Kabrhelové a jejího týmu významně urychlí rozvoj naší úspěšné podcastové platformy, a zároveň je příležitostí pro rozšiřování kvalitního obsahu našich rádií.“

Šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík k rozšíření redakce říká: „Mám radost, že profesionálové v čele s Lenkou Kabrhelovou budou součástí naší redakce. V kombinaci jejich zkušeností se schopnostmi a nadšením řady výborných novinářů, kteří již v Seznam Zprávách působí, cítím mimořádnou sílu.“

Lenka Kabrhelová byla v minulosti rozhlasovou zahraniční zpravodajkou v Rusku a USA. Za podcast Vinohradská 12 dostala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

„Dostali jsme nabídku vytvořit nový podcast na serveru Seznam Zprávy. Po téměř třech letech intenzivní práce na zpravodajském podcastu v Českém rozhlasu jako tým cítíme, že je čas na změnu,“  říká ke svému přestupu sama Kabrhelová. „Těšíme se na možnost posunout kupředu úspěšný formát, který jsme vybudovali, s týmem kvalitních novinářům, kteří se v Seznam Zprávách věnují kritické žurnalistice. Zárukou vysokého standardu novinařiny je pro nás i plánovaná spolupráce s Radkem Kedroněm, který byl ve své roli šéfredaktora iRozhlas.cz nejbližším obsahovým partnerem našeho týmu.“ Kedroň nastupuje do Seznam Zpráv jako zástupce šéfredaktora pro investigativu a publicistiku.

Lenka Kabrhelová

Seznamu se v audiu daří, jeho digitální poslechovost stále roste

Zájem o podcastovou tvorbu, se kterou redakce Seznam Zpráv začala v prosinci 2019, roste v meziročních srovnáních o stovky procent. Ke konci roku 2021 pořady sbíraly průměrně 260 tisíc digitálních poslechů týdně. Tým pod vedením Hany Němečkové připravuje podcasty o politice, byznysu, zahraničních událostech nebo fotbalovém zákulisí. Audio pořady jsou dostupné k přehrání jak na samotném webu SZ.cz, tak na platformě Podcasty.cz a ve všech dalších podcastových aplikacích. Mezi nejpopulárnější patří Vlevo dole politických komentátorů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího, investiční rádce Ve vatě nebo hard talk rozhovory, které v podcastu Ptám se já vedou Marie Bastlová a Veronika Sedláčková.

Dosud nejposlouchanějším podcastem Seznam Zpráv je série České podsvětí, kde investigativní novinář Josef Klíma vzpomíná na politické i kriminální kauzy od 90. let do současnosti. Nasbírala už přes 2,5 milionu digitálních poslechů.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích