Radek Kedroň bude novým zástupcem šéfredaktora Seznam Zpráv

Hana Holubová 5. ledna 2022

Redakce Seznam Zpráv brzy uvítá ve svém vedení další výraznou posilu. Radek Kedroň, zakladatel a dosavadní šéfredaktor webu irozhlas.cz, se od 1. března 2022 stane zástupcem šéfredaktora Seznam Zpráv pro investigativu a publicistiku.

„Mám velkou radost, že nám Radek Kedroň, výborný novinář i manažer, pomůže rozvíjet významnou část našeho obsahu a nabízet čtenářům a posluchačům Seznam Zpráv nové formáty,“ říká šéfredaktor Jiří Kubík.

Kedroň, který od dubna 2017 vedl zpravodajský web Českého rozhlasu, ke svému přestupu na Seznam Zprávy uvádí: „Těším se na spolupráci s týmem skvělých novinářů a profesionálů, jimž jde v prvé řadě o obsah a kritickou novinařinu. Už nyní jsou Seznam Zprávy bezpochyby lídrem v inovativní žurnalistice, nebojí se experimentovat v onlinu i audiu. A to je parketa, která mě velmi láká a baví.“

Jiří Kubík s Radkem Kedroněm spolupracovali už před 18 lety v domácím oddělení MF DNES. Kedroň následně pracoval v reportérském týmu Hospodářských novin, později vedl domácí zpravodajství časopisu Týden. V letech 2012 až 2016 vedl zpravodajský server Lidovky.cz, kde se mimo jiné věnoval kauze exposlance Davida Ratha. O zákulisí vyšetřování tohoto případu napsal knihu „Operace Rath“. Svou druhou knihu, „Sněžím! Deník bílé mafie“, věnoval korupční kauze Nemocnice Na Homolce.

Do vedení Seznam Zpráv v prosinci 2021 nastoupila jako nová zástupkyně šéfredaktora Petra Benešová, novinářka s bohatými zkušenostmi z rozhlasové, televizní, internetové i novinové žurnalistiky. Petra, která má na starosti domácí zpravodajství, je druhou ženou ve vedení redakce. Zástupkyní šéfredaktora je také Simona Holecová, která nově zodpovídá za zahraniční zpravodajství. Do užšího vedení redakce patří také Martin Jašminský a Zdeněk John.

Radek Kedroň

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích