Redakční radu Seznam Zpráv doplnil Jaroslav Kmenta

Hana Holubová 7. února 2022

Investigativní reportér a spisovatel Jaroslav Kmenta působí od nového roku v nezávislé expertní radě webu Seznam Zprávy (SZ). Ta je ve složení Stanislav Balík, Beata Balogová, Petr Orság a Jindřich Šídlo opět kompletní.

Redakční rada SZ řeší koncepční otázky tvorby zpravodajského obsahu či dodržování etických kodexů. Rovněž nezávisle posuzuje podněty veřejnosti či stížnosti vůči práci redakce, a funguje tak jako kontrolní orgán ředitele zpravodajství.

„Nezávislost a kvalitu zpravodajství stavíme v Seznamu na první místo. Práce silných osobností, které působí v naší redakční radě, je pro nás neocenitelná a dosavadní zkušenost je skvělá. Svou expertízou a zaujetím ve výsledku posilují i každodenní obsah Seznam Zpráv,“ říká Jakub Unger, ředitel Divize zpravodajství a rádií.

Jaroslav Kmenta působí v magazínu Reportér, je autorem řady knih a scénářů. Stanislav Balík je advokát a historik, bývalý soudce Ústavního soudu. Beata Balogová působí jako šéfredaktorka slovenských novin SME, je držitelkou Evropské novinářské ceny za Komentář roku. Petr Orság vede Katedru mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Předsedou rady je jeden ze zakládajících členů SZ Jindřich Šídlo, mimo jiné tvář pořadu Šťastné pondělí.

Seznam Zprávy ustanovily Redakční radu v roce 2017 jako první velké komerční médium v Česku.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích