Tomáš Břínek alias TMBK bude tvořit pro Seznam Zprávy

Hana Holubová 3. října 2022

Uznávaný autor ilustrovaných vtipů a grafický designér Tomáš Břínek posiluje tým tvůrců webu Seznam Zprávy. Od října se uživatelé na Seznam.cz budou setkávat s jeho unikátními obrazovými komentáři, kterými glosuje aktuální dění.

„Karikatury či kreslené vtipy patří ke kvalitní názorové žurnalistice od jejího zrodu. A TMBK prokazuje, že je to fenomén, který lze stále uchopit moderně. Jeho tvorba nám pomůže dál rozšiřovat obsah pro komunitu a fanoušky, jeden z důležitých rozvojových směrů Seznam Zpráv,“ říká Jakub Unger, ředitel divize zpravodajství a rádií Seznam.cz. 

Koláže Tomáše Břínka budou součástí názorové sekce Seznam Zpráv a v budoucnu také nových komunitních profilů.

„Jeden z mnoha benefitů na práci pro Seznam Zprávy bude, že mohu teď o svém dvacet let starém e-mailu na Seznamu konečně tvrdit, že je firemní,“ komentoval svůj příchod Tomáš Břínek alias TMBK. 

Názorová rubrika Seznam Zpráv vzniká pod vedením Jana Lipolda a během krátké doby se zařadila mezi nejčtenější a nejdiskutovanější sekce webu. Denní kresby TMBK se v rámci publicistiky zařadí například vedle oceňovaného satirického pořadu Šťastné pondělí, jehož tváří je Jindřich Šídlo. 

Tomáš Břínek alias TMBK. Foto: Michal Turek/Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Seznam zprávy se stávají nejen z klasických zpravodajských článků, ale také z autorských komentářů, investigativních kauz a byznysu. Zároveň mají i vlastní fotoreportérský tým pod vedením Davida Neffa. Pod hlavičkou Seznam Zpráv vzniká i několik velmi úspěšných podcastů.

Návštěvnost Seznam Zpráv: 4 631 956 RU/měsíc (Zdroj: Netmonitor – SPIR/Gemius, srpen 2022)

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích