Platforma Seznam Médium nabídne prostor pro články a monetizaci obsahu. Historicky první text na ni napsal Ivo Lukačovič

Aneta Kapuciánová 29. listopadu 2022

Česká internetová jednička, společnost Seznam.cz, spustila novou službu. Platforma Seznam Médium nabízí prostor pro publikování autorských článků a komentářů. Kvalitní příspěvky mají šanci objevit se na domovské stránce Seznam.cz v sekci Newsfeed a jejich autoři mohou následně získat podíl z příjmu reklamy, která se zobrazí u jejich článků. První příspěvek na Seznam Médium napsal zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič.

Služba je určena jak odborníkům a již publikujícím autorům, tak široké veřejnosti, a umožňuje vytvoření vlastního redakčního prostoru. „Po diskuzním modulu je to další krok v naší strategii socializace a platformizace Seznamu,“ říká člen představenstva Seznam.cz Matěj Hušek.

Všechny texty, které uživatelé nahrají do Seznam Médium, se okamžitě objeví na jejich autorských profilech, které budou veřejně dostupné. „Příspěvky budou následně procházet naši editoři a ty nejlepší zařadí do algoritmicky doporučovaného Newsfeedu. Články se tak dostanou na naši domovskou stránku,” vysvětluje fungování služby Martin Štverák, produktový manažer Seznam.cz. Editoři nebudou zasahovat do obsahu jednotlivých textů, ale budou s autory komunikovat v případě výskytu hrubých gramatických chyb či porušení dodržování podmínek služby.

Na platformě Seznam Médium bude možné publikovat i takové texty, které jejich autor zveřejní jinde v online i offline prostoru. Musí se však jednat o příspěvky autorské, nikoli převzaté. Všichni zapojení autoři budou mít od Seznamu k dispozici sadu fotografií, kterou budou moct využívat k vizuálnímu oživení svých příspěvků.

Logo služby Seznam Médium

Rychlejší cestě k monetizaci pomůže vysoká čtenost

„V případě, že články jednoho autora získají dohromady přes 100 000 zobrazení, může se takový autor zapojit do partnerského programu Seznamu a svůj obsah monetizovat. Rozdělíme se s ním o příjmy z reklamy zobrazené u jeho článků,” říká Jiří Vítek, ředitel Divize Obsahových služeb a sociálního ekosystému. 

Seznam Médium poběží na technologické platformě ČNS-X, kterou využívají všechny obsahové služby společnosti Seznam.cz. Počet článků na jednoho autora není nijak omezený a všechny mohou být zařazené do konkrétních obsahových a tematických kategorií, které budou postupně přibývat spolu s obsahem.

Domovská stránka služby Seznam Médium
Aneta Kapuciánová

PR manažerka a tisková mluvčí

Sdílet na sítích