Počet přehrání audio obsahu Seznam Zpráv vzrostl za rok 2022 meziročně o 152 %

Hana Holubová 26. ledna 2023

Počet přehrání podcastů na webu Seznam Zpráv stoupl v meziročním srovnání o 36 %, počet stažení v aplikacích třetích stran stoupl o 255 % a počet přehrání na Podcasty.cz o 944 %. Celkově tedy poslechy audia Seznam Zpráv vzrostly oproti roku 2021 o 152 % přehrání.

To se projevilo i na růstu reklamních příjmů z audio reklamy. „Audio v různých podobách zažívá poslední roky velkou renesanci a audio reklamě se daří i u nás na Seznamu. Naše příjmy z online audio reklamy loni meziročně vzrostly o 436 %. Obchodně reagujeme na nové trendy, ale nezatracujeme ani klasickou a osvědčenou formu audia, proto v našem inzertním balíčku Seznam Cross Audio kombinujeme tradiční audio na našich FM stanicích s digitálním audiem, kde dokážeme z audio kampaní dostat maximum a doměřit zásah,“ říká Tereza Marková, Key account managerka senior rádia Expres FM a Classic Praha.

Nejposlouchanějším podcastem z dílny Seznam Zpráv je co do celkového počtu přehrání pořad 5:59 Lenky Kabrhelové. Na Seznam Zprávách loni nasbíral 613 tisíc přehrání na webu a v aplikacích 3,5 milionu stažení. Druhým nejposlouchanějším podcastem je Ptám se já, rozhovory Marie Bastlové s 460 tisíci přehrání audia na webu Seznam Zpráv a 2,7 milionu stažení v aplikacích třetích stran. Třetí je politická talkshow Vlevo dole Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího – loni měla přes 2 miliony stažení v aplikacích a 530 tisíc poslechů na webu Seznam Zpráv.

Nejposlouchanějším podcastovým dílem na webu Seznam Zpráv byl první díl investigativní minisérie Služebná mocných Janka Kroupy s názvem Janek Kroupa rozmluvil Peltovu exmilenku, který vygeneroval jen na webu Seznam Zpráv 44 tisíc přehrání. V aplikacích nejvíce stažení nasbíral díl z podcastové série Jaroslava Kmenty Prohnilí – první epizodu s názvem Politika jako projekt loni zaznamenala 60 tisíc stažení.

Webové stránky české internetové jedničky, společnosti Seznam.cz, navštívilo v roce 2022 každý měsíc v průměru 8,4 milionů reálných uživatelů*. Zpravodajský web Seznam Zprávy pak zaznamenal průměrnou měsíční návštěvnost 4,7 milionu reálných uživatelů*.

*Zdroj: SPIR (Gemius)

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích