Seznam Zprávy uzavřely první ročník žebříčku Česká elita slavnostním galavečerem. Vyhlásily i speciální cenu za charitativní projekt

Hana Holubová 24. ledna 2024

V žebříčku Česká elita se umístilo sto podniků pod domácí kontrolou, seřazených podle odhadu jejich tržní hodnoty. SZ Byznys vyhlásily výsledky v listopadu, v úterý první ročník vyvrcholil slavnostním večerem v pražské Kunsthalle, kde ČEZ převzal cenu za nejhodnotnější firmu Česka. V rámci galavečera byla vyhlášena i speciální cena za charitativní projekt, kterou získala The Kellner Family Foundation. Večerem provedlo moderátorské duo Zuzana Hodková a Jindřich Šídlo. Cenu pro vítěze navrhl Tomáš Břínek tvořící pod zkratkou TMBK.

Speciální cenu za charitativní projekt získala The Kellner Family Foundation, rodinná nadace Renáty Kellnerové, a to za půlmiliardový příspěvek na nové výzkumné onkologické centrum v motolské nemocnici. Tento projekt posbíral oproti jiným charitativním počinům firem České elity nejvíc hlasů v hlasování čtenářů SZ Byznys. 

K České elitě podle mě patří i umění podělit se s potřebnými. Na Seznam Zprávách jsme uspořádali anketu mezi čtenáři, do které jsme vybrali devět zajímavých dobročinných projektů. Speciální cenu převzala výkonná ředitelka Nadace The Kellner Family Foundation Tereza Bůžková,” říká Martin Jašminský, šéfredaktor SZ Byznys.

Předání ceny v kategorii Charitativní projekt: Cenu předává výkonné ředitelce Nadace The Kellner Family Foundation Tereze Bůžkové Jakub Unger, ředitel Seznam Zpráv a Aneta Kapuciánová, tisková mluvčí společnosti Seznam.cz

Další zvláštní ocenění si odnesl prodejce stavebnin DEK vyhodnocený jako nejperspektivnější firma mezi „IPO stars“, tedy firmami s největším potenciálem pro vstup na burzu.

Finanční ředitel EPH Pavel Horský převzal na slavnostním večeru v Kunsthalle zvláštní cenu pro největšího tuzemského plátce daní. Firmy spadající pod EPH loni na korporátní dani odvedly rekordních 6,7 miliardy korun.

Vítězové České elity Seznam Zpráv na pódiu v Kunsthalle  – výkonná ředitelka Nadace The Kellner Family Foundation Tereza Bůžková, ředitel komunikace společnosti ČEZ Ladislav Kříž, Petra Kutnarová, spolumajitelka společnosti DEK a Pavel Horký, místopředseda představenstva společnosti EPH na pódiu po udělení cen České elity (Charitativní projekt roku, Celkový vítěz, IPO Star a Frajer roku)

„Přehled stovky nejcennějších firem v rukou českých vlastníků vznikal řadu měsíců, kromě dostupných účetních výkazů jsou za ním stovky hodin rozhovorů s předními majiteli či manažery firem. A stejným způsobem chceme pokračovat. Mapovat rozvoj ryze českých firem na národní i regionální úrovni. Setkávat a bavit se s lidmi, kteří byznys vlastní, nebo jeho rozvoj řídí. Pro nás Česká elita není jednorázový žebříček. Je to celoroční kvalitní obsah, díky němuž budeme lépe rozumět ekonomické budoucnosti, která nás čeká,“ říká Jakub Unger, ředitel sekce Zpravodajství a rádií Seznam.cz

Martin Jašminský, šéfredaktor SZ Byznys dodává: „ Žebříček se bude postupně rozšiřovat a současně plánujeme pod hlavičkou České elity připravovat další doprovodné žebříčky podle jednotlivých oborů. V letošním roce také rozjedeme sérii odborných debat a konferencí nejen se členy České elity, ale i s firmami mimo ni, například se zástupci zahraničních investorů nebo státu, a to na jednotlivá témata, kterými žije český byznys a která český byznys ovlivňují.”

Cenu pro vítěze navrhl Tomáš Břínek tvořící pod zkratkou TMBK.
Sedmnáctiletý Jan Schulmeister z Kroměříže, mladý klavírní virtuos a držitel mnoha významných mezinárodních uznání, byl hlavní uměleckou hvězdou galavečera Česká elita v Kunsthalle Praha

Hlavním partnerem je Burza cenných papírů Praha, partnery projektu jsou ČSOB, Galileo Corporation, Orlen Unipetrol, Deloitte a Kunsthalle.

Hana Holubová

PR specialista

Sdílet na sítích