10. 1. 2007

Počítačovou učebnu jako výhru v soutěži Najdi, co neznáš! věnuje Seznam.cz studentům z Dobřichovic

Druhý ročník soutěže pro žáky 2. stupně základních škol a nižších gymnázií skončila po desíti týdnech zápolení vítězně pro devátou třídu ŽS Dobřichovice.

Soutěž v hledání na internetu vyhlásil Seznam pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČT poprvé v roce 2004. Po úspěšném prvním ročníku pokračoval ve školním roce 2006/2007 a podle statistik se do něj přihlásilo více jak 4 500 tříd z celé ČR. Největší zájem si soutěž získala mezi žáky osmých a devátých tříd, odkud také vzešel i vítěz letošního ročníku: družstvo deváté třídy s názvem „Sjetý gumy“ ze ZŠ Dobřichovice.

Podle pravidel soutěže se mohly přihlásit jen třídní kolektivy, nikoliv jednotlivci. Na každý týden bylo  vypsáno  deset otázek z nejrůznějších společensko-vědních oborů. Kromě nich se soutěžilo i ze všeobecného přehledu, z kultury nebo ze sportu.
Statistika otázek podle oborů:


Historie : 13

Přírodní vědy : 13

Kultura: 13

Zeměpis : 15

Literatura : 16

Všeobecný přehled : 16

Sport : 14

Na konci každého kola byla přiřazena tipovací otázka, která rozhodla o vítězích dílčích kol.

Úspěšným absolvováním jednotlivých kol mohli hráči získat maximální počet bodů – takových hráčů bylo celkem 104.

Hlavní výhrou v soutěži „Najdi, co neznáš!“ bylo vybavení počítačové učebny v hodnotě téměř půl milionu korun. Oficiální předání první ceny proběhne ve středu 10. ledna 2006 přímo na základní škole v Dobřichovicích.
Další ceny v soutěži byly rozděleny v průběhu dílčích kol a dostali je všichni žáci té třídy, která v mezikole zvítězila. Šlo např. o flash disky, MP3 přehrávače, populárně naučné knihy, značkové čepice s kšiltem, trička Seznamu nebo filmová DVD a další ceny.

Z výsledků i zájmu žáků vidíme, že internet je jejich denní pracovní pomůckou a jsme rádi, že se zdokonalují v hledání právě na Seznamu. Přejeme jim stejnou chuť  po vědomostech po celou dobu školní docházky,“ říká ředitel Seznamu Pavel Zima.