4. 9. 2013

Češi se v létě věnovali hlavně turismu. Na Mapy.cz naplánovali přes 17 mil. kilometrů výletů

První měsíc letních prázdnin byl pro Čechy nabitý výlety. Na Mapy.cz naplánovali přes 17 milionů kilometrů pěších tras a přes 1 miliardu kilometrů pro cesty autem. V mobilní aplikaci během srpna nejčastěji vyhledávali naši nejvyšší horu Sněžku.

Češi ovšem neplánovali jenom výlety autem a pěšky. Díky turistickému plánovači tras na Mapy.cz, kde jsou zahrnuty i cyklistické stezky, si v červenci naplánovali ujet přes 28 milionů kilometrů na kole. Mezi nejhledanějšími body zájmu v červenci, kam se turisté chystali vydat, dominovaly kempy, restaurace a hrady. Nejoblíbenějšími zahraničními destinacemi, kam si lidé plánovali svoji cestu, se staly Slovensko, Německo a Chorvatsko.

Zajímavá data nabídla i nová mobilní aplikace Mapy.cz, kterou si doposud stáhlo přes 252 000 uživatelů a aktualizovalo téměř 153 000 lidí. Od začátku srpna si zde turisté nejčastěji zobrazovali informace o naší nejvyšší hoře Sněžce a o propasti Macocha. Mezi hrady si v aplikaci lidé dohledávali zajímavosti o hradu Kost a Pernštejn. Řada výletů v srpnu směřovala i za poznáním do zoologických zahrad. V mobilní aplikaci překvapivě zvítězila ZOO Lešná před ZOO Praha a ZOO Brno.


Lukáš   Adam