Seznam.cz vstupuje do projektu Sleduj divadlo

10. dubna 2015

Seznam.cz vstupuje 30% podílem do společnosti Sleduj divadlo. Společně začínají pracovat na úpravě současných webových stránek projektu a pořízení dalších záznamů divadelních představení.

Seznam.cz spolu s Martinem Zavadilem, autorem projektu Sleduj divadlo, zakládají novou společnou firmu, kde Seznam.cz bude mít 30% podíl. Nově vzniklá společnost Sleduj divadlo s. r. o. bude pokračovat v natáčení záznamů z divadelních představení a nabízet je na internetu k přehrání či stažení. 

Našim hlavním zájmem je mít kvalitní a unikátní obsah. Máme v plánu postupně rozšiřovat množství představení, které je možné si na stránkách Sledujdivadlo.cz stáhnout či přehrát. Služba však nemá nahradit zážitek z živého umění v divadle. Naopak. Víme, že se řada diváků ráda podívá na záznam představení, které viděla naživo. Z velké části umožňujeme zhlédnout hry, které se již v divadlech nehrají. Divadelní soubory mají možnost se takto představit novým divákům, jež by jinak neoslovily. Během prvních měsíců tak vlastně půjde o první projekt, kde našim uživatelům nabídneme možnost stáhnout či zhlédnout placený obsah dle vlastní volby,“ popisuje start projektu Marek Nový, Business development manager ve společnosti Seznam.cz, který má začínající projekt na starosti.

V současné době je projekt v testovací fázi se třemi záznamy ze třech různých divadel. Vstup společnosti Seznam.cz umožní rychlé navýšení počtu natočených představení v partnerských divadlech a v budoucnu i expanzi do zahraničí. Aktuálně se soustředíme na prohloubení spolupráce s dalšími divadelními scénami a rozšíření počtu nabízených záznamů. Začátkem května přidáme na web záznam jedinečného představení Žítkovské bohyně a další zajímavé inscenace budou postupně následovat,“ uvádí Martin Zavadil, autor projektu Sleduj divadlo.

Během léta by měly být připraveny nové webové stránky projektu, do roka by pak měla být dostupná širší nabídka divadelních představení. Pro sledování záznamu z divadelní hry si aktuálně mohou lidé vybrat, zda chtějí zaplatit za zhlédnutí, stažení, či si přejí získat DVD se záznamem.

image

Irena

O projektu Sleduj divadlo
Sleduj divadlo se zabývá prodejem záznamů divadelních představení přes internet. Jde o službu, se kterou divák stráví večer v předních českých divadlech, aniž by opustil pohodlí svého obýváku. Díky síti spolupracujících divadel z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst bude Sleduj divadlo schopné přinést divákům divadelní zážitky ze všech koutů republiky. Zároveň divák zakoupením záznamu podpoří vznik dalších inscenací, protože část peněz z každého prodaného či zhlédnutého záznamu putuje přímo do daného divadla.

Sdílet na sítích