Mapy.cz spustily plánovač vodáckých tras na Slovensku

27. srpna 2015

Mapy.cz přidaly další novinku pro Slovensko. K leteckým snímkům nově přibyla betaverze plánovače vodáckých tras. S pomocí ikonky vodáka si lidé na Slovensku naplánují trasu plavby po všech významných tocích, jejíž délku si navíc mohou přizpůsobit.

Plánovač vodáckých tras na Slovensku funguje stejně jako v Česku. Na mapě jsou zvýrazněny řeky, které se dají sjíždět. Díky plánovači si vodáci na nich naplánují trasu a dozvědí se tak informace například o délce vybraného úseku. U šesti řek, ke kterým získaly Mapy.cz data, byly přidány další rozšiřující vodácké informace. Při plánování na řekách Hron, Orava, Revúca, Belá, Nitra, Čierny Váh se tak lidé dozvědí i to, kde jsou nejlepší nástupní a výstupní místa, jaké jezy, peřeje a přítoky je při plavbě čekají, které mosty a kempy budou míjet nebo kde se na cestě občerstvit. Informace o řekách budou postupně doplňovány o fotografie, které na Mapy.cz mohou přidávat samotní uživatelé.

image

Obrázek ve větším rozlišení.

S několika tisíci kilometrů vodních toků v mapových podkladech společnosti Seznam.cz se výhledově počítá i do verze pro mobilní zařízení. Naplánovanou trasu je možné prozatím uložit do funkce batůžek a případně vzít s sebou na řeku v tištěné podobě. Počet přístupů na Mapy.cz ze Slovenska stoupnul v červenci o více jak třetinu poté, co Seznam.cz přidal nové letecké snímky. V červnu totiž Mapy.cz zaznamenaly necelých šedesát tisíc návštěv, zatímco v červenci jich bylo více jak devadesát tisíc. Připomeňme také, že aplikace Mapy.cz nabízí i offline podklady pro Slovensko a současně se v její funkci s ikonkou batůžku dají najít tipy na zajímavá místa v okolí, kde si aplikaci otevřete. Mezi blízké plány týmu Mapy.cz patří doplnění vodáckých tras o informace o počasí.

image

Obrázek ve větším rozlišení.

Martin

image
Sdílet na sítích