Mapy.cz spustily snímky celého světa

Mapy.cz spustily před létem novinku, která se bude hodit zejména turistům cestujícím do zahraničí. Po leteckých mapách České republiky, Slovenska a nedávno i Rakouska, zpřístupnily detailní snímky celého světa v rozlišení třiceti centimetrů na jeden pixel. Seznam.cz je pro svůj mapový portál převzal od společnosti Microsoft. S letní sezónou se také zvedá počet stažených offline map evropských zemí. Téměř 600 tisíc lidí si do svých telefonů stáhlo na dva a půl milionu offline map. Přitom více jak 900 tisíc z nich byla mapa České republiky.  

S dnešní aktualizací přibližujeme lidem svět až na rozlišení 30 centimetrů na jeden pixel, což je oproti původnímu stavu skutečný rozdíl. Doposud jsme měli celý svět v rozlišení 30 metrů na jeden pixel, vyjma České republiky, která má 12,5 centimetrů na pixel a Slovenska s Rakouskem, které mají 30 centimetrů,“ uvádí Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz. Veškeré snímky kromě těch z ČR, Slovenska a Rakouska přebral Seznam.cz od společnosti Microsoft a jejího mapového portálu Bing Maps. Většinu území pokrývají snímky letecké, zatímco menší část pochází ze satelitu. Lidé si je mohou přiblížit až na zoom 19, stejně tak jako u dvou našich zmiňovaných sousedů, zatímco Českou republiku si lze přiblížit o ještě jeden stupeň navíc. Lidé si leteckou a místy satelitní mapu světa prohlédnou online v aplikaci na svých mobilech a v počítačích.

image

Obrázek ke stažení ve větším rozlišení

„Turistům, vyrážejícím na léto nejen za hranice, se budou určitě hodit také offline turistické mapy evropských států. Obsahují cyklotrasy a lidé si je mohou stahovat jednotlivě podle toho, kam se chystají vydat. Od října 2015, kdy jsme offline mapy spustili, si je do svých mobilů s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone stáhlo už téměř 600 tisíc lidí. Zaznamenali jsme tak dohromady již téměř dva a půl milionu stažených map,“ vysvětluje Jan Štěpán. Nejoblíbenější je mapa České republiky. Lidé si doposud stáhli více jak 904 tisíc map českého území. Na druhém místě je Slovensko s více jak 224 tisíci stažených map a na třetím Rakousko, které bylo staženo více jak 134 tisíckrát. Do první desítky oblíbených offline map patří ještě Německo se 107 tisíci, Polsko se 72 tisíci, Itálie s 52 tisíci, Chorvatsko se 51 tisíci, Maďarsko se 42 tisíci, Slovinsko s 36 tisíci a Francie s 30 tisíci stažených map.

Martin

image
Sdílet na sítích