Firmy.cz přidávají užitečnou funkci. Nově můžete poptat více firem najednou

Firmy.cz přidávají hromadnou poptávku, která lidem umožňuje oslovit až pět firem najednou. Seznam.cz, kterému oblíbená databáze firem na českém internetu patří, funkci před sezónou spouští jako první v sekci Ubytovacích služeb. Stačí, když lidé vyplní jeden poptávkový formulář a kliknutím jej odešlou na přímé kontakty v penzionech nebo hotelích, které si sami vybrali. Firmy.cz, které denně navštíví v průměru 285 tisíc reálných uživatelů, postupně přidají hromadné poptávky i do dalších kategorií firem.

„Jednotlivé poptávky jsme na Firmy.cz spustili na konci loňského roku a od té doby jsme jich živnostníkům a firmám doručili asi 40 tisíc. Data i uživatelské testování nám ukazují, že lidé odesílají nejčastěji 1 až 4 poptávky, proto je přidání funkce hromadných poptávek přirozeným krokem. Nově tak mohou lidé oslovit prostřednictvím poptávkového formuláře najednou až pět firem, ale je možné, že jejich počet na základě dalších testů časem upravíme,“ uvádí Marek Doležel, produktový manažer Firmy.cz. Oproti konkurenci má hromadná poptávka na Firmy.cz tu výhodu, že je odeslána přímo do vybraných firem. Odpadá tedy schvalování administrátory služby, jak je to běžné u jiných internetových katalogů.

image

Obrázek ke stažení ve větším rozlišení. 

Protože se blíží letní turistická sezóna, rozhodl se Seznam.cz spustit novinku nejprve firmám poskytujícím ubytování, kterých je v katalogu téměř 17 tisíc. V kategorii Ubytovacích služeb pak stačí kliknout na tlačítko Poptat více firem, zaškrtnout políčko až u pěti vybraných penzionů, hotelů nebo apartmánů a vyplnit jeden poptávkový formulář. V něm mohou lidé rovnou zvolit i data příjezdu a odjezdu nebo počet dětí. Obdobné strukturované informace v poptávkových formulářích plánují Firmy.cz i pro další kategorie firem. Díky nim se také zvýší relevance nabídek, které jim od lidí chodí. Zatím však u zbytku firem, které nespadají pod Ubytovací služby, platí možnost jednotlivé poptávky.   

Lidem na očích
K tomu, aby lidé snadno dohledali živnostníky a firmy, jejichž služby potřebují, pomohou i kompletně vyplněné informace ve firemních profilech. Díky tomu, že jsou Firmy.cz propojeny s Mapy.cz a s vyhledávačem Seznam.cz, mohou lidé narazit na firemní údaje na více místech českého internetu. Větší pozornost lidí pak získávají firmy, které inzerují v rámci profilu Seznam naplno. Ty mohou časem očekávat i výhody v hromadných poptávkách.

Firmy.cz, které evidují více jak 630 tisíc živnostníků a firem, denně navštíví v průměru 285 tisíc reálných uživatelů. Mohou se tak spolehnout na firemní údaje, které každoročně ověřují zaměstnanci společnosti Seznam.cz.

Martin

image
Sdílet na sítích