Mapy.cz mají vylepšenou funkci Stopař. Volba automatického pozastavení nabídne přesnější statistiky

Aneta Kapuciánová 22. října 2018

Po půl roce přichází turistická aplikace Mapy.cz s dalším vylepšením funkce Stopař. Novinkou je možnost volby Autopauza, která rozpozná v reálném čase, co daný uživatel právě dělá za aktivitu, a je schopná okamžitě reagovat na změnu jeho pohybu, například v momentě, kdy se člověk zastaví. Lidé mohou vychytávku používat od dnešního dne, a to prostřednictvím operačních systémů Android a iOS. Funkce Stopař se navíc nově spustí po dvojitém kliknutí na displej.

„Chceme, aby si lidé mohli naplno užít sportovní výkon nebo výlet, díky tomu, že se aplikace o vše postará. Volba Autopauza je užitečná pro všechny, kteří chtějí skrze naši aplikaci sledovat svůj pohyb a jde jim o přesnější hodnoty dosaženého výkonu,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a dodává, že volba automatického přerušení zaznamenávání trasy je volitelná a snadno se změní v nastavení aplikace.

Když si lidé dají na výletě obědovou pauzu a zapomenou Stopaře zastavit, Autopauza změnu automaticky zaznamená. Díky chytré volbě tak nyní budou uživatelé disponovat přesnými údaji o čase a průměrné rychlosti na trase. V minulosti se například stávalo, že ho uživatelé třeba sice ručně pozastavili, ale zase jej zapomněli znovu spustit a chyběla jim ve statistikách část výletu.

Stopaře nově spustí dvojí kliknutí

V rámci podzimní aktualizace aplikace Mapy.cz došlo na základě zpětné vazby od uživatelů i k úpravě týkající se spuštění Stopaře, a to prostřednictvím dvojitého kliknutí. „Ze statistik víme, že ho lidé občas spustili nechtěně, proto jsme přišli s tímto řešením,“ dodává Faifer.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím webu a aplikací denně využije 750 tisíc lidí.

Aneta Kapuciánová

PR manažerka a tisková mluvčí

Sdílet na sítích