Mapy.cz významně rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu

Aneta Kapuciánová 30. ledna 2020

Aplikace Mapy.cz české internetové jedničky Seznam.cz nově umožní zejména podnikatelským subjektům umístit na webové stránky tzv. iFrame komponentu zobrazující mapu včetně sdíleného obsahu.

„Fakticky jde o zjednodušené mapové okno, které mohou správci webů velmi snadno umístit na stránky svých klientů. Například e-shopy nyní mohou na své webovky doplnit přehlednou mapku zobrazující výdejní místa. Stejně tak nadšený organizátor amatérského běžeckého závodu může pro účastníky na svých stránkách nasdílet mapu s trasou závodu,“ uvádí příklady využití iFrame Jan Kunz, produktový manažer služby Mapy.cz.

Prostřednictvím iFrame komponenty lze v mapě nově zobrazit veškerý obsah, který uživatelé mapového portálu až doposud mohli sdílet pouze formou odkazu, a to například skupinu POI, obsah vybrané složky v Moje mapy, naplánovanou trasu, ruční měření, vlastní body, pohled ze služby Panorama a podobně.

V praxi je celý proces velmi snadný. „V mapě zvolíte preferovaný mapový podklad a vyberete obsah, který chcete na vašich stránkách sdílet. Následně zvolíte tlačítko „Sdílet“ v pravém panelu, nebo vyberete volbu „Sdílet tuto mapu” v rozbalovacím menu Nástroje. V zobrazeném pop-up okně následně vyberete novou záložku „Vložit mapu do vlastních stránek“, nastavíte si velikost výsledného okna a zkontrolujete, jak bude vaše mapa včetně obsahu vypadat. Pak už jen stačí zkopírovat vygenerovaný kód a vložit ho do webových stránek,“ popisuje Kunz.

Aneta Kapuciánová

PR manažerka a tisková mluvčí

Sdílet na sítích