Seznam.cz věří v druhou šanci. Věnoval deset milionů korun a reklamní prostor na sbírku „SOS Milostivé léto“ Člověka v tísni

Aneta Kapuciánová 8. prosince 2021

Společnost Seznam.cz věnovala deset milionů korun a reklamní prostor na sbírku „SOS Milostivé léto“, kterou v listopadu otevřela nezisková organizace Člověk v tísni. Vedení Seznamu chce podpořit všechny, kteří si zaslouží druhou šanci. Česká internetová jednička totiž dává druhou šanci i svým zaměstnancům. Desítky z aktuálního počtu totiž tvoří ti, kteří v Seznamu už v minulosti pracovali a znovu se do něj po čase vrátili.

„Líbí se nám iniciativa Milostivé léto, která lidem v exekuci dává šanci na život bez dluhů. Věříme, že každý z nás si zaslouží druhou šanci. Vyzvali jsme jmenovitě i naše zaměstnance, kteří splácí vlastní exekuce, aby se do iniciativy zapojili. Z jejich příběhů víme, že ne vždy je dluhová spirála zapříčiněna jejich vlastním pochybením,“ komentuje rozhodnutí Seznamu jeden z členů představenstva, Pavel Zima. „Osobně jsem přesvědčený, že lidé, kteří jsou zatížení exekucemi, o kterých ví, že za celý život nedokážou splatit, jsou rezignovaní a společnost nemůže nijak vytěžit jejich potenciál. Pokud jim dáme druhou šanci, věřím, že se to může změnit. A že to bude výhra pro všechny,“ dodává Zima.    

Seznam.cz podpoří akci Milostivé léto i reklamní kampaní. Člověku v tísní věnuje v prosinci a v lednu volný reklamní prostor, ve kterém se budou zobrazovat tematické bannery.

„Člověk v tísni vyhlásil sbírku „SOS Milostivé léto“, jejíž prostředky budou využity na pomoc vybraným jednotlivcům a rodinám, kterých se tato akce týká, ale nemají finanční prostředky na zaplacení původního dluhu. Ceníme si každého daru, protože čím více peněz vybereme, tím více lidem budeme moct pomoci. Štědrý krok Seznamu vítáme a věříme, že bude inspirací pro další donory ze soukromého sektoru,“ říká Daniel Hůle, vedoucí dluhového poradenství organizace Člověk v tísni.

Banner organizace Člověk v tísni ke kampani na sbírku SOS Milostivé léto.
Aneta Kapuciánová

PR manažerka a tisková mluvčí

Sdílet na sítích