Seznam.cz vyčlení sto milionů korun na podporu ukrajinských uprchlíků

Aneta Kapuciánová 4. března 2022

Česká technologická jednička, společnost Seznam.cz, vyčlení až sto milionů korun na podporu neziskových organizací a aktivit spojených se začleněním Ukrajinců, kteří se v důsledku ruské vojenské agrese rozhodnou přesídlit do České republiky.

Plánovaná pomoc by měla zahrnovat jak finanční podporu tuzemských spolků a organizací, které v rámci aktuálních nebo budoucích projektů plánují s uprchlíky pracovat, tak i aktivity, které budou cíleně zaměřené na konkrétní skupiny obyvatel, ať už se jedná o výuku dětí či podporu zaměstnanosti. „Předpokládáme, že lidé prchající z Ukrajiny zvažují Českou republiku jako jednu z možných destinací, ve které se buď dočasně ukryjí, nebo zde natrvalo zůstanou. Proto chceme pomoci s jejich začleněním do tuzemské ekonomiky a společnosti,“ vysvětluje Ivo Lukačovič, majitel Seznam.cz. Zároveň nevylučuje, že by Seznam v rámci avizované pomoci mohl přijít i s vlastními aktivitami, které se budou této oblasti věnovat. Jednou z možností je například zaměstnání ukrajinských občanů s poskytnutím ubytování.

Seznam.cz podporuje svrchovanost a nezávislost Ukrajiny a odsuzuje ruskou agresi. Pro rusky mluvící občany nabízí přehled svobodného zpravodajství v ruštině, na službě Sbazar.cz zřídil speciální sekci umožňující nabízení i poptávání pomoci, která souvisí s aktuálním válečným konfliktem. V národních barvách Ukrajiny rozsvítil Seznam.cz i budovu své pražské centrály a svou podporu napadené zemi vyjádřil i symbolem žluto-modré stuhy na své domovské stránce. Na aktuální dění na východě Evropy reaguje i Seznam.cz Vyhledávání, které po zadání výrazu „Ukrajina“ nabízí nejen nejnovější zprávy, ale i rozcestníky pomoci. Od vypuknutí konfliktu přispěli sami zaměstnanci Seznamu skrze benefitní systém Cafeteria částkou přesahující 330 tisíc korun na sbírku SOS Ukrajině Člověka v tísni a majitel Seznam.cz, Ivo Lukačovič, pak téže organizaci věnoval 23 milionů korun.

Aneta Kapuciánová

PR manažerka a tisková mluvčí

Sdílet na sítích